100 proc. Cejlon

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 09:00
W minioną środę, na antenie Trójki można było usłyszeć relacje reporterskie Pawła Drozda ze Sri Lanki. W tym wydaniu audycji powracamy na wyspę Cejlon, która kryje znacznie więcej tajemnic, niż te, o których dowiedzieliśmy się kilka dni temu.
Audio
  • Co czeka na ciekawych świata na Sri Lance? (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Widok na pola herbaty i ryżu
Widok na pola herbaty i ryżuFoto: Paweł Drozd/PR

– Wielu z Państwa narzeka teraz pewnie na pogodę: zimno, deszcz, dzień się szybko kończy. Mnie się to jednak podoba, zwłaszcza, że kilka dni temu wróciłem z tropików, a konkretnie ze Sri Lanki. Opowiadałem o tym kraju w Trójce w swoich relacjach, ale wiem, że można o nim powiedzieć znacznie więcej – mówi Paweł Drozd.

>>> Radiowa Trójka z wizytą na Sri Lance <<<

Jak wygląda plantacja herbaty? Jak często zbiera się pieprz? Do jakich zwierząt przywiązuje się szczególną uwagę na wyspie i z czego wynika ich wielki konflikt z ludźmi? Czego muszą się nauczyć zawodowi łapacze węży? Odpowiedzi na te pytania Paweł Drozd poznał w trakcie swojej wizyty na Sri Lance. Dzięki jego relacjom mogą je również poznać słuchacze Trójki.

Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Data emisji: 1.12.2019
Godzina emisji: 8.08

ml/kw

Czytaj także

Chris Jewell: podjęliśmy wielkie ryzyko, ale to była nasza szansa

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 09:00
– Sukces osób, które były w to zaangażowane, był związany z tym, że odstawiliśmy empatię na bok. Dzięki temu mogliśmy skoncentrować się na samym zadaniu, czyli wydostaniu tych ludzi z jaskini –  wyznał Chris Jewell, grotołaz i eksplorator należący do brytyjskiego zespołu nurków biorących udział w akcji ratunkowej w jaskini Tham Luang w północnej Tajlandii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chilijczycy – melancholicy Ameryki Południowej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 09:00
"Jeśli Meksyk jest państwem idealnym dla religioznawców, a Peru dla historyków, to Chile stanowi idealne miejsce dla psychologów i psychiatrów" – to fragment wypowiedzi jednego z Chilijczyków umieszczonej w książce "Chile południowe. Tysiąc niespokojnych wysp" Magdaleny Bartczak. Dlaczego tak jest?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podzielona Etiopia na fotografiach Aidy Muluneh

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 09:00
– Trzeba pamiętać, że Etiopia to bardzo ważne i zróżnicowane miejsce na mapie świata – mówi Aida Muluneh, etiopska artystka fotograf i filmowiec. W swoich pracach opowiada o Afryce, wbrew jednostronnej narracji, która dominuje nasze spojrzenie na Czarny Kontynent. 
rozwiń zwiń