X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykła wyprawa polarna

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 09:00
Kilka dni temu zakończyła się wyprawa polarna, która nie ma precedensu.
Audio
  • Wielka wyprawa dwóch "polarników wagi ciężkiej" (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Mike Horn i Borge Ousland
Mike Horn i Borge OuslandFoto: PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

Przez 89 dni Mike Horn i Borge Ousland przeszli przez lody Arktyki, docierając po drodze do bieguna północnego. Warunki marszu były skrajnie trudne, a pod koniec wyprawy skończyła się żywność.

– To są "zawodnicy wagi ciężkiej". W tej chwili nie ma wybitniejszego, współcześnie nam żyjącego, polarnika. Ousland zrobił w świecie wypraw polarnych wszystko, co było do zrobienia. Mike Horn to też bardzo ciekawa postać. Po okresie bardzo fajnych inicjatyw i wypraw w krajach tropikalnych, zajął się żeglarstwem polarnym i wyprawami polarnymi, które przeplatał wyprawami wysokogórskimi. Zresztą, obaj panowie mają za sobą przeszłość wspinaczkową – mówi Rafał Rybakiewicz 

W audycji również:

  • Trwające już kilka miesięcy protesty na ulicach Algierii zmieniają ten kraj radykalnie. W jakim kierunku? O tym mówi Jakub Rybicki, fotoreporter, który niedawno z Algierii wrócił;
  • W Beskidzie Niskim powstanie Wolny Las. Będzie to prywatny, choć de facto publiczny teren, na który wstęp będzie miał każdy, kto będzie chciał spędzić czas w kontakcie z przyrodą. Bez wycinki drzew, bez myśliwych, bez wytyczonych ścieżek i szlaków - bez ingerencji człowieka. O swojej inicjatywie opowiadają Karolina i Mieszko Stanisławscy.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Rafał Rybakiewicz (alpinista, ratownik wysokogorski, narciarz), Jakub Rybicki (fotograf, podróżnik, dziennikarz, alpinista, zimowy jeździec rowerowy), Karolina i Mieszko Stanisławscy (podróżnicy, trenerzy edukacji ekologicznej)
Data emisji: 15.12.2019
Godzina emisji: 8.08

ml

Czytaj także

Stała obecność człowieka na Księżycu i kosmiczne ciasteczka

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 09:12
W tym wydaniu audycji nie zabrakło zaskoczeń, wizji przyszłości, jak i faktów, wobec których nie można przejść obojętnie. Był dalszy i bliższy kosmos z ciasteczkami w tle.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy południowokoreańskiego showbiznesu

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 09:05
Koreańczycy z południa mogą poszczycić się na świecie wysokimi notowaniami w szeregu statystyk. Wiele z nich stawia ich kraj w jasnym świetle. Jednakże, tempo życia oraz wymagania, jakie stawia nowoczesne, południowokoreańskie społeczeństwo, niesie ze sobą poważne koszta. 
rozwiń zwiń