Oto absolutnie przeciętny detektyw

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 13:41
Zabójstwo, śledztwo, nie do końca ciekawi policjanci i dużo napięcia. Michał Nogaś przedstawił kryminał z Izraela "Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć" Drora Mishaniego.
Audio
  • Gość Michała Nogasia o książkach Drora Mishaniego (Książka na lato/Trójka)
Jak wygląda mroczy świat wykreowany w kryminałach Drora Mishaniego?
Jak wygląda mroczy świat wykreowany w kryminałach Drora Mishaniego?Foto: pixabay.com/geralt

Główną postacią cyklu powieści kryminalnych Drora Mishaniego jest detektyw Awi Awraham. - To mężczyzna wątpiący, głównie w siebie i swoje możliwości. Nie jest typowym macho. Jest absolutnie przeciętnym, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, człowiekiem - opowiada tłumaczka książek Mishaniego Anna Halbersztat.

- Trochę nie wierzy, że ludzie mogą popełniać różne zbrodnie. Jemu samemu w śledztwach zdarza się robić dużo błędów, które sporo go kosztują i psychicznie i zawodowo. To coś nietypowego w powieściach kryminalnych - dodaje gość Michała Nogasia.

Jakie atrakcje czekają na czytelników powieści "Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Książka na lato
Prowadził: Michał Nogaś
Autorka materiału reporterskiego: Wioletta Myszkowska
Gość: Anna Halbersztat (tłumaczka)
Data emisji: 10.08.2016
Godzina emisji: 10.28

mp/ei

Czytaj także

Rekolektyw szuka korzeni polskiego hejtu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 17:25
Na rynku ukazał się zbiór reportaży "Obrażenia. Pobici z Polską" autorów skupionych w Stowarzyszeniu Reporterów Rekolektyw. O działalności grupy oraz nowej książce opowiedziała w Trójce Agnieszka Wójcińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsztaty umierania, czyli o Japonii po kataklizmie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 22:00
Jak mieszkańcy regionu Tōhoku, na północnym zachodzie Japonii, odbudowują swój świat? Czy potrafili pogodzić się ze śmiercią najbliższych, nagłą utratą wszystkiego dookoła? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukiwała Katarzyna Boni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atomowe miasta: przełamać zmowę milczenia

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 12:13
- To książka, z której możemy się dowiedzieć, jak wyglądało życie w atomowych miastach i strefach, które z nimi graniczyły - mówi Michał Nogaś o publikacji "Plutopia. Atomowe miasta i nieznane katastrofy nuklearne" autorstwa Kate Brown.
rozwiń zwiń