Dobre czytadło na koniec wakacji

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 15:11
- Ta książka stała się w Hiszpanii bestsellerem i jest, w dobrym tego słowa rozumieniu, czytadłem. Ciekawą propozycją na ostatnie dni wakacji - opowiada Michał Nogaś o powieści "Malarka gwiazd" Amelii Noguery.
Audio
  • Michał Nogaś o książce "Malarka gwiazd" (Książka na lato/Trójka)
Fragment okładki książki Amelii Noguery Malarka gwiazd
Fragment okładki książki Amelii Noguery "Malarka gwiazd"Foto: mat. prasowe

Autorka pierwsze pięć powieści opublikowała w sieci. - Uznano ją za cudowne dziecko tej cyfrowej części rynku wydawniczego. Jednak od pewnego czasu publikuje na papierze i druga z takich powieści "Malarka gwiazd" ukazuje się w Polsce - dodaje Michał Nogaś.

"Malarka gwiazd" to historia, która zaczyna się w roku 1934. Diego, Elisa i Martín uciekają z niespokojnej Hiszpanii i wyjeżdżają do Francji, gdzie rozpoczynają nowe życie. Elisa spełni tu swoje największe marzenie, zostanie malarką i wejdzie do magicznego świata paryskich galerii, co wraz z szaloną miłością Diega przyniesie jej pełnię szczęścia. Tymczasem na Paryż padnie cień drugiej wojny światowej, a zdrada i barbarzyństwo zrujnują ich marzenia…

***

Tytuł audycji: Książka na lato
Prowadził: Michał Nogaś
Autorka materiału reporterskiego: Wioletta Myszkowska
Gość: Marzena Chrobak (tłumaczka)
Data emisji: 31.08.2016
Godzina emisji: 10.11

mat. promocyjne/mp/mc

Czytaj także

Startuje sopockie święto literatury!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 14:52
Rozpoczął się V Festiwal Literacki Sopot. Do 21 sierpnia m.in. na Kulturalnej Plaży Trójki odbędą się spotkania z wybitnymi pisarzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bonda, Kopińska, Kołodziejczyk i Krajewski z Sopotu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 22:00
W tym wydaniu audycji Michał Nogaś zaprosił na Kulturalną Plażę Trójki, gdzie przez ostatnie dni odbywały się spotkania z pisarzami. W audycji usłyszeliśmy ich fragmenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bonita Avenue". Przeszłość wraca jak tsunami

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 15:25
- Klimat tej lektury jest tajemniczy. Czytający ma świadomość, że zaraz coś się wydarzy, że dojdzie do wybuchu - mówi Maja Porczyńska-Szarapa, tłumaczka książki "Bonita Avenue" autorstwa Petera Buwaldy. A Michał Nogaś dodaje: - To historia o tym, że przeszłość ma znaczenie, że nie można od niej uciec, że wraca w najmniej spodziewanym momencie.
rozwiń zwiń