X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eduardo Mendoza o śmierci i Barcelonie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 12:06
Powieść "Tajemnica zaginionej ślicznotki" to powrót słynnego detektywa, damskiego fryzjera. O pracy nad książką i o powodach jej powstania opowiadał w Trójce autor - Eduardo Mendoza.
Audio
  • Eduardo Mendoza o śmierci i Barcelonie (Książki na jesień/Trójka)
Panorama Barcelony
Panorama BarcelonyFoto: pixabay.com/jarmoluk

W opisanej przez Mendozę historii chodzi o zagadkową śmierć pani Olgi, niegdyś znanej modelki. W jej odejście z tego świata zostanie wplątany - wbrew sobie - rzeczony rzemieślnik.

By udowodnić, że jest niewinny, i woli obcinać włosy niż zabijać, musi się zmierzyć z Syndykatem, którego członkowie są niezwykle bogaci i mają wpływ na wiele procesów zachodzących w Hiszpanii. Fryzjerowi w rozwikłaniu zagadki pomaga barwna postać - panna Westinghouse, transwestyta. Brzmi jak z Almodovara? I słusznie.

Nowa książka Mendozy jest przede wszystkim opowieścią o Barcelonie i o tym, jak to miasto na oczach pisarza - i rzecz jasna jego bohatera - się zmienia. - O tym właśnie próbuję opowiedzieć w moich książkach. Próbuję to też opowiedzieć samemu sobie - przyznaje autor.

Zapraszamy do wysłuchania opowieści Eduardo Mendozy o ulubionym mieście i o pracy nad "Tajemnicą zaginionej ślicznotki".

***

Tytuł audycji: Książka na jesień
Prowadził: Michał Nogaś
Gość: Eduardo Mendoza (pisarz)
Data emisji: 12.10.2016
Godzina emisji: 10.11

mp/ei

Czytaj także

Szczepan Twardoch i jego "Król"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 23:00
Pisarz był gościem Michała Nogasia w "Z najwyższej półki" na dziesięć dni przed premierą nowej powieści, której akcja toczy się w Warszawie w roku 1937.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ormiańskie losy piórem młodej pisarki

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 13:25
- Najbardziej podoba mi się w tej książce to, że nie ma tu jednostronnej, nachalnej propagandy. Autorka pokazuje nam okrucieństwo Turków wobec Ormian, ale jednocześnie wyraźnie zaznacza, że nie wszyscy Turcy są zbrodniarzami - mówi Anna Minczewska-Przeczek, tłumaczka książki "Dziedzictwo Orchana" autorstwa Aline Ohanesian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elizabeth Strout: literatura pozwala wejrzeć w drugiego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:21
Amerykańska pisarka Elizabeth Strout od dzieciństwa przyglądała się zwykłym ludziom i o takich ludziach pisze w swoich powieściach. Nie ocenia, nie krytykuje, pozwala im po prostu być. Tak jest także w jej nowej książce "Bracia Burgess".
rozwiń zwiń