Podróże tanimi liniami po Azji będą prostsze?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2017 10:00
Dla osób latających tanimi liniami najważniejsza jest cena. - To jest pasażer, o którym mówił Michael O'Leary, że poleci nawet w schowku na szczotki i będzie zadowolony, bo zapłaci 100 czy 200 zł w obie strony - ocenia Mariusz Piotrowski z serwisu Fly4free.pl 
Audio
  • Podróże tanimi liniami po Azji będą jeszcze tańsze? (Terminal trzeci/Trójka)
Pasażerowie tanich linii gotowi są spędzić wiele godzin na lotnisku, żeby zaoszczędzić na kosztach biletu
Pasażerowie tanich linii gotowi są spędzić wiele godzin na lotnisku, żeby zaoszczędzić na kosztach biletuFoto: IlkerErgun/shutterstock.com

hongkong 1200 free.jpg
Czym Polaka zadziwia Hongkong?

Takim pasażerom niestraszne jest niewygodne miejsce, czy konieczność spędzenia 12 godzin na lotnisku. - To może być nawet fajne, bo jeśli jest to np. lotnisko Charleroi, to wsiądzie w kolejkę i pojedzie do Brukseli, którą pozwiedza przez 3-4 godziny - mówi rozmówca Jana Niebudka. 

Ośmiu tanich przewodników z Azji Południowej i Australii stworzyło Value Airways - sojusz, dzięki któremu będzie można podróżować po Azji Południowo-Wschodniej na jednym bilecie. W ofercie mają 170 lotnisk w tej części świata. Podobne ruchy, czyli łączenie sił przez tanich przewodników, planowane jest także na rynku europejskim. Co to oznacza w praktyce? Jakie są największe zalety podróżowania na jednym bilecie? Czy tanie linie są konkurencją dla droższych przewoźników? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Terminal trzeci
Autor: Jan Niebudek
Data emisji:
28.04.2017
Godzina emisji:
8.44

gs/kul/fbi

Czytaj także

Oto lotniska przyjazne pasażerom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 13:02
- Poziom komfortu na lotnisku ma największe znaczenie dla pasażerów, którzy mają się na nim przesiadać - mówi Jan Niebudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto pierwszy poleciał na Wyspę Wielkanocną?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:47
Wyspa Wielkanocna oddalona jest o cztery tysiące kilometrów od granic Chile, w skład którego wchodzi. Dla dzisiejszych samolotów to kilka godzin lotu. Jednak w połowie XX wieku podróż ta wydawała się niemożliwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Overbooking. Czy linie lotnicze mogą nas wyrzucić z samolotu?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 11:04
Do takiego zdarzenia doszło w samolocie linii United Airlines na trasie z Chicago do Louisville. 69-letni lekarz, David Dao, jako jeden z czterech pasażerów, został poproszony o ustąpienie miejsca, na którym już siedział.
rozwiń zwiń