Zmiany na niemieckim rynku lotniczym. Co to dla nas oznacza?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 15:37
- Na otwarcie czeka wielkie lotnisko Berlin Brandenburg, które przejmie ruch od okrytego złą sławą, nie bez powodu, lotniska Berlin Tegel. Do tego na naszych oczach dokonuje się duża transakcja dotycząca drugiego co do wielkości niemieckiego przewodnika - mówi Danuta Walewska z dziennika "Rzeczpospolita".
Audio
  • Zmiany na niemieckim rynku lotniczym. Co to dla nas oznacza? (Terminal trzeci/Trójka)
Samolot Lufthansy - zdj. ilustracyjne
Samolot Lufthansy - zdj. ilustracyjneFoto: Leonid Andronov/shutterstock.com

lotnisko podróż samolot kobieta 1200.jpg
Podróże tanimi liniami po Azji będą prostsze?

- W tej chwili Lufthansa w porozumieniu z Etihadem, który jest właścicielem 29 procent akcji Air Berlin, przejęła już 40 samolotów - airbusów 320, które przeszły w większości do niskokosztowej linii należącej do grupy Lufthansa - Eurowings. Air Berlin był wymyślony jako linia, która miała być drugą na niemieckim rynku i miała trochę konkurować z Lufthansą. To totalnie nie wypaliło - przyznaje rozmówczyni Jana Niebudka.

W związku z tym Lufthansa, przejęła samoloty, a teraz przejmuje Air Berlin. Co to oznacza? - Na pewno zwiększenie dominacji Lufthansy na runku europejskim, nie mówiąc już o rynku niemieckim, na który właśnie wchodzi Ryanair - dodaje Danuta Walewska.

united1200.jpg
Overbooking. Czy linie lotnicze mogą nas wyrzucić z samolotu?

Jak otwarcie lotnistka Berlin Brandenburg może wpłynąć na plany powstania Centralnego Portu Lotniczego w Polsce i plany LOT-u? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Terminal trzeci
Autor: Jan Niebudek
Data emisji:
 13.05.2017
Godzina emisji:
8.47

gs/mk

Czytaj także

Oto lotniska przyjazne pasażerom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 13:02
- Poziom komfortu na lotnisku ma największe znaczenie dla pasażerów, którzy mają się na nim przesiadać - mówi Jan Niebudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malowanie samolotów. Jakie są najnowsze trendy?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 13:55
Okazuje się, że proces malowania samolotów w specjalnym hangarze na warszawskim Lotnisku im. Fryderyka Chopina jest wieloetapowy. - Zwykle trwa on około siedmiu dni - mówił Marcin Wesołowski, inżynier prowadzący malowania w bazie technicznej LOT Aircraft Maintenance Services.
rozwiń zwiń