Z wizytą w fabryce Dreamlinerów

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 13:00
- Fabryka w Everett jest jednym z największych budynków na świecie, jeśli chodzi o powierzchnię. Ma 1000 metrów długości i 500 metrów szerokości - mówi Mariusz Piotrowski z serwisu Fly4free.
Audio
  • Audycja o wizycie w fabryce Boeinga w Everett (Terminal trzeci/Trójka)
Boeing 787 Dreamliner PLL LOT
Boeing 787 Dreamliner PLL LOTFoto: Michał Staniewsk/shutterstock.com

Ze względu na rozmiary obiektu, poruszać się po nim trzeba specjalnymi meleksami. Oczywiście, w całym budynku obowiązuje zasada ścisłego zachowywania tajemnicy zawodowej, aby zapobiegać szpiegostwu przemysłowemu.

Jak konstruowane są Boeingi 787? Ile nowych Dreamlinerów pojawi się niedługo na polskim niebie? O tym można się dowiedzieć z nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Terminal trzeci
Autor: Jan Niebudek
Goście: Mariusz Piotrowski (fly4free.pl)
Data emisji:
 19.08.2017
Godzina emisji: 
8.48

ml/mk

Czytaj także

Zmiany na niemieckim rynku lotniczym. Co to dla nas oznacza?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 15:37
- Na otwarcie czeka wielkie lotnisko Berlin Brandenburg, które przejmie ruch od okrytego złą sławą, nie bez powodu, lotniska Berlin Tegel. Do tego na naszych oczach dokonuje się duża transakcja dotycząca drugiego co do wielkości niemieckiego przewodnika - mówi Danuta Walewska z dziennika "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak kiedyś porywano samoloty?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 12:45
- W latach 60. i 70. latanie stało się powszechne. Nie było jednak wówczas żadnych środków bezpieczeństwa. Można było przejść przez budynek lotniska niezatrzymywanym i wnieść na pokład samolotu, co się chciało - mówi Brendan Koerner, autor książki "Niebo jest nasze".
rozwiń zwiń