X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z wizytą w fabryce Dreamlinerów

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 13:00
- Fabryka w Everett jest jednym z największych budynków na świecie, jeśli chodzi o powierzchnię. Ma 1000 metrów długości i 500 metrów szerokości - mówi Mariusz Piotrowski z serwisu Fly4free.
Audio
  • Audycja o wizycie w fabryce Boeinga w Everett (Terminal trzeci/Trójka)
Boeing 787 Dreamliner PLL LOT
Boeing 787 Dreamliner PLL LOTFoto: Michał Staniewsk/shutterstock.com

Ze względu na rozmiary obiektu, poruszać się po nim trzeba specjalnymi meleksami. Oczywiście, w całym budynku obowiązuje zasada ścisłego zachowywania tajemnicy zawodowej, aby zapobiegać szpiegostwu przemysłowemu.

Jak konstruowane są Boeingi 787? Ile nowych Dreamlinerów pojawi się niedługo na polskim niebie? O tym można się dowiedzieć z nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Terminal trzeci
Autor: Jan Niebudek
Goście: Mariusz Piotrowski (fly4free.pl)
Data emisji:
 19.08.2017
Godzina emisji: 
8.48

ml/mk

Czytaj także

Zmiany na niemieckim rynku lotniczym. Co to dla nas oznacza?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 15:37
- Na otwarcie czeka wielkie lotnisko Berlin Brandenburg, które przejmie ruch od okrytego złą sławą, nie bez powodu, lotniska Berlin Tegel. Do tego na naszych oczach dokonuje się duża transakcja dotycząca drugiego co do wielkości niemieckiego przewodnika - mówi Danuta Walewska z dziennika "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak kiedyś porywano samoloty?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 12:45
- W latach 60. i 70. latanie stało się powszechne. Nie było jednak wówczas żadnych środków bezpieczeństwa. Można było przejść przez budynek lotniska niezatrzymywanym i wnieść na pokład samolotu, co się chciało - mówi Brendan Koerner, autor książki "Niebo jest nasze".
rozwiń zwiń