Po co ptakom kolorowe pióra?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 10:05
– Uroda piór bierze się z pewnych praktycznych przesłanek. Żeby zrozumieć, po co są te wszystkie barwy, trzeba zobaczyć ptaka w pełnej krasie w jego naturalnym środowisku – mówi wielbiciel naszych skrzydlatych przyjaciół dr Andrzej Kruszewicz.
Audio
  • Po co ptakom kolorowe pióra? (Doktor Kruszewicz w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Skeeze/Pixabay

Dyrektor warszawskiego zoo po raz kolejny przedstawia słuchaczom Trójki ciekawostki z życia ptaków. Wyjaśnia, że widzą one więcej niż ludzie, mówi, w jaki sposób wprawiają w osłupienie czyhające na nie drapieżniki, i tłumaczy, dlaczego pióra papug mają inny kolor na wierzchu, a inny od spodu.

Swoją opowieścią nie tylko wprowadza nas w ptasi świat, lecz także wzbudza pewne niezwykłe marzenie w redaktorze Mannie…

***

Tytuł audycji: Doktor Kruszewicz w Trójce
Autor: Dariusz Pieróg
Gość: dr Andrzej Kruszewicz (dyrektor warszawskiego zoo)
Data emisji: 17.11.2017
Godzina emisji: 
6.47

iwo/ab

 

Czytaj także

Jak ptaki przygotowują się do zimy?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 15:15
– Ptaki w mieście chowają się za kratkami wentylacyjnymi, przy oknach i w szczelinach, gdzie mogą się osłonić od wiatru i deszczu – opowiada dr Andrzej Kruszewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Esteci i barbarzyńcy, czyli jak jedzą ptaki?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 15:00
Są ptaki, których nikt nie chciałby zapraszać do stołu. Są też takie, które przy jedzeniu zachowują się jak dystyngowani arystokraci. O ptasich zwyczajach konsumpcyjnych opowiadał dr Andrzej Kruszewicz.
rozwiń zwiń