Co robią szympansy z warszawskiego zoo, gdy się nudzą?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 13:18
Jesienią i zimą, kiedy jest brzydka pogoda, w warszawskim ogrodzie zoologicznym jest mniej odwiedzających. Wówczas szympansy się nudzą.
Audio
  • Co robią szympansy ze stołecznego zoo, gdy się nudzą? (Doktor Kruszewicz w Trójce)
Bez odwiedzających szympansy się nudzą
Bez odwiedzających szympansy się nudząFoto: Zoo Warszawa/Facebook

Samiec Zarno lubi przechadzać się z damską torebką. Z torebką chodzi też Lucy, choć od luksusowych dodatków woli pędzel i farby. – Ostatnio namalowała obraz dla księgowej, która odchodzi na emeryturę – wskazał w radiowej Trójce dr Andrzej Kruszewicz. Torebeczki, a już tym bardziej męskiego nesesera, nie dostanie Szymek. Dlaczego?

Szympansy lubią też się bawić ludzkimi ubraniami. – To jest szokujące. One wiedzą, że spodnie zakłada się od dołu, a bluzkę od góry. Jak one się o tym dowiedziały? Od kogo? Mam podejrzenia, że nasi pielęgniarze są podglądani, jak się przebierają... – powiedział dyrektor warszawskiego zoo.

***

Tytuł audycji: Doktor Kruszewicz w Trójce
Autor: Dariusz Pieróg
Gość: dr Andrzej Kruszewicz (dyrektor warszawskiego zoo)
Data emisji: 8.12.2017
Godzina emisji: 
6.46

kk/iwo

Czytaj także

Papugarnia - świat egzotycznych ptaków

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 16:01
Można tam zobaczyć barwne, tropikalne ptaki z bliska, dotknąć ich, a nawet nakarmić. - Papugarnia to wielkie wyzwanie dla lekarzy, ptaki muszą być zdrowe, by nie stanowiły zagrożenia dla ludzi i siebie nawzajem - tłumaczył dr Andrzej Kruszewicz, ornitolog i szef warszawskiego zoo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptaki i samoloty. Co robić, by nie było kursów kolizyjnych?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 10:05
– Wiedza ornitologiczna bardzo przydaje się w lotnictwie – mówi dr Andrzej Kruszewicz i podaje przykłady owocnej współpracy techników i biologów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co ptaki jedzą zimą? Czym je dokarmiać?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 14:28
– Mam nadzieję, że okruszki wyszły z mody, że już nikt ich nie sypie ptakom, że wszyscy wiedzą, że to jest szkodliwe – powiedział w radiowej Trójce dr Andrzej Kruszewicz.
rozwiń zwiń