6. urodziny szympansa Frodo z warszawskiego ZOO!

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 07:00
– Nie było hucznie (jego mamusia jest przy nadziei, co jest tajemnicą tzw. poliszynszyla), ale było wesoło! – mówi dr Andrzej Kruszewicz.
Audio
  • Jak szympansy świętują urodziny? (Doktor Kruszewicz/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Abeselom Zerit

Frodo, nazywamy także Frodziakiem, to jedyny szympans urodzony w warszawskim ZOO. Na imprezie urodzinowej, która odbyła się 3 stycznia, zjawili się także odwiedzający ogród zoologiczny i jego szympansi koledzy z Pawilonu Małp Człekokształtnych. Były piniaty, misy z pianą do kąpieli i szalone rozpakowywanie prezentów.

Szympans Frodo    Foto: madebyDun Szympans Frodo Foto: madebyDun

Każdy szympans rodzi się z pędzelkiem białych włosów na ogonie i dopóki go ma, jest traktowany pobłażliwie. Później stopniowo traci tę część owłosienia i wraz z momentem wypadnięcia ostatniego włoska, staje się dorosły – Szóste urodziny są ważne, bo Frodo już stracił białą kitkę, więc już nie ma tego immunitetu, tylko jest normalną małpą w stadzie i tak musi się zachowywać. Opiekunowie zrobili karnawałowy wystrój. Przynieśli chorągiewki, wiatraczki, wstążki i pudełeczka, a w nich różne frykasy. Było bardzo sympatycznie, przyszło bardzo wiele osób. Zapraszamy na kolejną imprezę za rok! – opowiada dyrektor warszawskiego ZOO.

***

Tytuł audycji: Doktor Kruszewicz w Trójce
Autor: Dariusz Pieróg
Gość: dr Andrzej Kruszewicz (dyrektor warszawskiego ZOO)
Data emisji: 10.01.2020
Godzina emisji: 6.48

mat. promocyjne/kr/ml

Czytaj także

Jak ważna jest uroda u zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 07:00
– U owadów samce są zawsze piękniejsze od samic. U kręgowców, ryb, ptaków i ssaków również – opowiada dr Andrzej Kruszewicz. Dlaczego tak się dzieje? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owocożery, czyli gołębie inne niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 07:00
Kiedy myślimy o gołębiach, przed oczami stają nam ptaki takie, jakich widzimy pełno w dużych miastach – o szarym, beżowym lub grafitowym upierzeniu. Okazuje się jednak, że niektóre z nich mają prawdziwie rajskie barwy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego niektóre ptaki zimują w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 06:50
Coraz więcej ludzi zimą odlatuje do ciepłych krajów (samolotami rzecz jasna), a niektóre gatunki ptaków, mimo że posiadają własne skrzydła, zostają w Polsce. Dlaczego tak jest?
rozwiń zwiń