Rynek teatrów

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010 12:00
Wakacje to nie czas na wytchnienie dla aktorów. Grafik repertuarowy napięty, dobra pogoda i wolny czas u innych sprzyja kulturalnej konsumpcji. O trudnościach i perspektywach rynku opowie aktor-biznesmen...

Wakacje - czas wypoczynku dla jednych, dla innych okres wytężonej pracy. Nie bez przyczyny na letnie miesiące przypada szczyt prac sezonowych. Sprzedawcy, restauratorzy, hotelarze - to pierwsze skojarzenia z przedsiębiorcami, którzy mocno liczą na wakacyjne przychody.

Ale jest jeszcze jedna grupa zawodowa, która letniego wytchnienia raczej nie ma - to aktorzy. Chętnych na rozrywkę nie brakuje, więc teatralne deski aż trzeszczą.

Jak miewa się ten trudny w codziennym pożyciu biznes, jak się go finansuje oraz o ogólnie o teatralnym rynku porozmawiamy z aktorem-przedsiębiorcą, dyrektorem warszawskiego Teatru Kamienica - Emilianem Kamińskim.

Zapraszam do zadawania pytań: pawel.soltys@polskieradio.pl!

Paweł Sołtys, do usłyszenia!

Czytaj także

Szwindel w kilku odsłonach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2009 11:53
W Teatrze Kamienica trwają próby do spektaklu "Szwindel. Piosenki kabaretu międzywojnia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr towarzyski

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2008 10:26
Na teatralnej mapie stolicy powstaje kolejna prywatna scena. W Al. Solidarności 93 powstaje Teatr Kamienica Emiliana Kamińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na marginesach literatury: Wokół teatru Bolesława Leśmiana

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2007 14:30
Na marginesach literatury: Wokół teatru Bolesława Leśmiana - audycja Iwony Malinowskiej z udziałem historyka teatru, profesor Dobrochny Ratajczakowej (z Poznania).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografie niezwykłe: Bertolt Brecht

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2008 22:15
Audycja Witolda Malesy z udziałem Roberta Stillera i Jakuba Ekiera w 110. rocznicę urodzin znakomitego niemieckiego dramaturga, teoretyka teatru i poety - Bertolta Brechta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała Szkocja w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2010 14:30
W Edynburgu trwa Fringe. To największy festiwal teatralny na świecie, w sierpniu pokazanych zostanie dwa tysiące spektakli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała Szkocja w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2010 14:30
W Edynburgu trwa Fringe. To największy festiwal teatralny na świecie - w jego trakcie pokazanych zostanie dwa tysiące spektakli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Aktorska próba ognia"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010 16:17
O zakończonych warsztatach Letniej Szkoły Aktorstwa filmowego i telewizyjnego opowiadała w "Stacji Kultura" aktorka Hanna Konarowska.
rozwiń zwiń