„Kody QR są jak autostrady dla polskich miast”

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 14:19
Dlaczego firmom zależy na umieszczaniu kodów QR na swoich produktach? Jest to rodzaj kodu kreskowego, który mogą odczytywać nasze telefony komórkowe wyposażone w kamerę.
Audio
Kody QR są jak autostrady dla polskich miast
Foto: Glow Images/East News

Na coraz większej ilości produktów pojawia się kod QR (Quick Response - szybka odpowiedź).

Parę lar temu firma stała przed decyzją czy promować się w prasie, telewizji czy też wybrać reklamę zewnętrzną. Teraz pojawił się Internet i technologie mobilne.

- Internet nie jest medium jednolitym. Nawet jeśli wchodzimy do sieci z perspektywy klienta, to zewsząd atakują nas różnego rodzaju komunikaty, w formie banera, maila czy komunikatu. Sam Internet stanowi kilkadziesiąt kanałów komunikacji – wylicza Krzysztof Świdnik, z Agencji Ostryga.

Dlaczego producentom zależy, żeby klienci sięgali po telefony komórkowe?

- Kody QR to chyba pierwsze tak skuteczne podejście. Kody QR są tym co autostrady dla polskich miast – mówi specjalista.

Przy pomocy telefonu komórkowego wyposażonego z kamęrę oraz specjalnej aplikacji z QR można odczytać bardzo wiele informacji.

- Na przykład na targach w Azji na banerze wydrukowano półkę z produktami, taką samą jak można spotkać w zwykłym sklepie. Przy pomocy komórki można było odczytać kod QR i automatycznie przenosił on to sklepu internetowego z tym produktem –opowiada Krzysztof Świdnik.

W audycji "Bardzo Ważny Projekt" również o tym jak robić interesy na Ukrainie.

Czytaj także

Ukrainki w reklamie. "Nie puść męża na Euro"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 17:08
Ukraiński MSZ skrytykował holenderską reklamę, w której przedstawiony jest stereotypowy obraz Ukrainek. Znalazł się tam apel, aby żony nie puszczały mężów na mecze Euro 2012 na Ukrainę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nawet 3 miliony zł może zarobić gwiazda w reklamie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 16:55
To są kontrakty, kwoty brutto. Gwiazdy zagraniczne zarabiają od miliona zł w górę za kontrakt, w zależności od tego czy reklama będzie się pojawiała w telewizji, czy również na bilbordach i czy będzie na wyłączność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polański zaskoczył Cannes. Reżyser nakręcił... reklamę

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 07:23
Roman Polański zaprezentował na festiwalu w Cannes najnowszy film w swojej reżyserii. Tym razem chodzi jednak o film reklamowy nakręcony dla włoskiemu domu mody Prada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

5 reklam. 5 wielkich reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 13:41
Zarzuca im się chałturzenie, ale czasem reklamy reżyserowane przez czołowe hollywoodzkie nazwiska mają coś w sobie. A raz na jakiś czas to prawdziwe perełki.
rozwiń zwiń