X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie źle, pytanie jak długo?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 11:39
Gospodarka kuleje, firmy nie inwestują, rośnie bezrobocie, płace spadają, konsumpcja się zmniejsza. Lekarstwem mają być niższe stopy procentowe.
Audio
Będzie źle, pytanie jak długo?
Foto: sxc.hu

Polska gospodarka mocno hamuje. –Punktem zapalnym było budownictwo. Jeszcze lipcowe okazały się wyjątkowo dobre. Kolejne miesiące nie pozostawiły wątpliwości. Przemysł słabnie. W 3 kwartale wzrost PKB spadnie poniżej 2 proc.  – mówi Maciej Reluga, główny ekonomista BZ WBK.

Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium uspakaja. – Spowolnienie nie powinno być bardzo bolesne jeśli nie będzie trwało długo. Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że zwalnianie, a potem szukanie nowych pracowników to duży koszt dla firmy – tłumaczy specjalista.

Impuls do wzrostu może przyjść z zagranicy. - Spowolnienie jest nieuniknione. Gdy Rada Polityki Pieniężnej zacznie obniżać stopy procentowe, zloty powinien się osłabić, a to znacznie poprawi konkurencyjność naszej gospodarki – przewiduje Ignacy Morawski, główny ekonomista Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Ekonomiści są zgodni, że Rada Polityki Pieniężnej powinna luzować politykę monetarną, czyli obniżać koszt pieniądza. Ich zdanie stopy mogą spaść nawet o jeden punkt procentowy. To poprawi dostępność kredytów i obniży raty spłacającym swoje zadłużenie na narodowej walucie.  

Więcej o przyszłości naszej gospodarki  dowiesz się słuchając audycji "Bardzo Ważny Projekt".

Czytaj także

Kolejne słabe dane, RPP nie ma na co czekać

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 14:24
Roczna dynamika produkcji przemysłowej w Polsce wyniosła w sierpniu zaledwie 0,5 proc. i była najniższa od października 2009 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bratkowski z RPP o złotym i stopie procentowej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 09:57
Andrzej Bratkowski z Rady Polityki Pieniężnej nie widzi potrzeby interwencji na złotym. Dodał, że stopa procentowa na poziomie 3,5 proc. jest uzasadniona, jeśli sytuacja w UE się nie poprawi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kredyty będą tańsze? W środę decyzja

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 08:21
Ekonomista Maciej Reluga spodziewa się obniżki stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego.
rozwiń zwiń