X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ratować LOT? Nie za wszelką cenę

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 15:35
- Największym skarbem LOT-u są jego pracownicy - oceniał w Trójce ekspert rynku lotniczego Eryk Kłopotowski.
Audio
Ratować LOT? Nie za wszelką cenę
Foto: Ian Muttoo/Wikimedia Commons/CC

LOT będzie miał 200 lub nawet 300 mln złotych strat za ubiegły rok. Rządowa pożyczka wynosi 400 mln złotych. Trwa konkurs na nowego prezesa tej spółki.

Zdaniem Eryka Kłopotowskiego, eksperta rynku lotniczego, nowego prezesa LOT-u czeka wiele niespodzianek, przede wszystkim to, że rząd może zdecydować, iż najważniejsze dobra w spółce zostaną przekazane do EuroLOT-u. W takim wypadku PLL LOT zostanie najprawdopodobniej zrestrukturyzowany - poprzez zamknięcie.

W jego opinii daje to możliwość przeprowadzenia restrukturyzacji "z minimalnymi problemami”, a także podpisanie umów na nowych, nie tak wygórowanych jak do tej pory zasadach.

Eryk Kłopotowski przekonywał w Trójce, że największym skarbem LOT-u są jego pracownicy, którzy mają doświadczenie w branży. To nie z ich powodu spółka znalazła się w tak ciężkiej sytuacji, przyczyna leży w kilkunastu latach zaniedbań. Czy warto w takim razie ratować narodowego przewoźnika?

- To jest wielka, wspaniała marka, natomiast nie warto LOT-u ratować za wszelką cenę – podsumował gość "Bardzo Ważnego Projektu".

W audycji gościliśmy także Pawła Waszczyka, redaktora naczelnego "Biblioteki Analiz”, który opowiadał o sytuacji panującej na rynku książek w Polsce.

Audycję prowadził Paweł Sołtys.

Zobacz więcej na temat: LOT Trójka pożyczka POLSKA

Czytaj także

LOT w tarapatach. Ratowanie przewoźnika

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 10:30
LOT trzeba uratować. Powinien on być dawno sprywatyzowany – mówili publicyści w "Komentatorach" Trójki". Przy okazji kłopotów przewoźnika wspomniano również o sprawie Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pomoc dla LOT-u ma sens, jeśli uzyska on rentowność”

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 16:12
Europoseł Sławomir Nitras powiedział w "Popołudniu z Jedynką”, że negocjowanie z Brukselą pomocy finansowej dla LOT-u przyniesie sukces, podobnie jak było w przypadku czeskich linii lotniczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pech dopadł LOT. Drugi Dreamliner też się popsuł

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 20:26
Z powodu usterki drugi samolot Boeing 787 Dreamliner, należący do PLL LOT, nie odleciał w piątek po południu z Warszawy do Wiednia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski rząd nie powinien narażać pieniędzy podatników"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 13:29
Zdaniem ekonomisty Andrzeja Sadowskiego Ministerstwo Skarbu nie powinno inwestować w LOT bez zgody Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń