X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Produkcja przemysłowa, bezrobocie i sprzedaż detaliczna mówią jedno

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 12:04
Jaka będzie przyszłość naszej gospodarki? Ekonomiści są zgodni. W audycji Bardzo Ważny Projekt specjaliści podsumowują lipiec.
Audio
  • Bardzo Ważny Projekt podsumowanie gospodarcze w lipcu
Produkcja przemysłowa, bezrobocie i sprzedaż detaliczna mówią jedno
Foto: sxc.hu

W ostatnim miesiącu Główny Urząd Statystyczny opublikował dużo pozytywnych danych o naszej gospodarce. – W lipcu mieliśmy porcję wskaźników, które jednoznacznie mówią że, coś się w gospodarce zaczyna dziać. Produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna zaczynają rosnąć. Jedyne co może niepokoić to produkcja budowlano-montażowa, która nadal spada i to w dwucyfrowym tempie – uważa Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego.

Te duże spadki tłumaczy Maciej Reluga, Członek Rady Gospodarczej i Główny ekonomista w Banku Zachodnim WBK. - Mamy do czynienia z efektem bazy. Ten spadek nie był aż tak duży jak można by się tego spodziewać. Te dane będą się zdecydowanie poprawiać w drugim półroczu – uważa ekspert – Pozytywnym wskaźnikiem dla gospodarki od dłuższego czasu jest rosnący eksport. Firmy więcej sprzedają. Zatrudniają zatem więcej pracowników. Poprawa na rynku pracy powoduje wzrost konsumpcji, który już widać w danych publikowanych przed Główny Urząd Statystyczny. Pomaga także niska inflacja – dodaje Maciej Reluga.

Z tą opinią zgadza się Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista Bre Banku. Jego zdaniem obserwujemy zaczątek bardzo ciekawego ożywienia gospodarczego.

Więcej o przyszłości naszej gospodarki dowiesz się słuchając audycji „Bardzo Ważny Projekt”.

Czytaj także

Ożywienie gospodarcze wisi w powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 12:04
Premier twierdzi, że ożywienie gospodarcze nadejdzie dopiero w przyszłym roku, tym czasem dane statystyczne mówią co innego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dane GUS: koniunktura w gospodarce ciągle na minusie

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 15:55
Najgorsza w budownictwie, najlepsza w działalności finansowej i ubezpieczeniach. Mowa o koniunkturze w polskim przemyśle w lipcu, którą opublikował GUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dane gospodarcze lepsze od prognoz

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 11:14
Dobre dane z polskiej gospodarki. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że sprzedaż detaliczna w czerwcu wzrosła rok do roku o 1,8 procent. Bezrobocie w ubiegłym miesiącu spadło do 13,2 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cichoń: wzrost PKB w 2013 r. o 1,5 proc. jest realny

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 15:41
Prognoza wzrostu polskiego PKB w 2013 r. o 1,5 proc. jest realna - powiedział w środę w Sejmie wiceminister finansów Janusz Cichoń.
rozwiń zwiń