Jest 590 powodów, by kupować polskie produkty

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 15:00
Rusza akcja motywująca do kupowania polskich produktów. Mirosław Januszewski, prezes Stowarzyszenia PEMI zachęca: jeśli wydamy 1 zł na produkt wyprodukowany w Polsce, to 60 gr wraca do nas z powrotem.
Audio
  • Bardzo Ważny Projekt: Mirosław Januszewski ze Stowarzyszenia PEMI o kupowaniu polskich produktów i Jerzy Kwieciński z Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości (Czysta Gmina)
Grafika zachęcająca do kupowania polskich produktów
Grafika zachęcająca do kupowania polskich produktówFoto: www.590powodow.pl

Ogólnopolska akcja odbywa się pod hasłem ”590 powodów, dla których warto kupować polskie produkty”. Towar wyprodukowany w Polsce ma na początku kodu paskowego cyfrę 590, powinien być również opatrzony informacją ”wyprodukowano w Polsce”.

W sklepach pojawią się plakaty i ulotki. Akcja informacyjna potrwa do 22 listopada, obejmie tysiąc sklepów w całej Polsce. Według gościa Trójki i organizatora akcji, Mirosława Januszewskiego ze Stowarzyszenia PEMI, na kupowaniu polskich produktów polega m.in. nowoczesny polski patriotyzm. Akcja ”590 powodów” trwa już drugi rok. Jak mówi gość Trójki, pierwsza odsłona projektu przyniosła dobre efekty.

W Unii Europejskiej pojawiła się inicjatywa, by wprowadzić nowe oznakowanie produktów, pod kątem miejsca produkcji. Mirosław Januszewski ocenia, że to bardzo dobry pomysł, bo uniemożliwi to importerom podszywanie się np. pod polskiego producenta.

Gościem był Mirosław Januszewski, prezes Stowarzyszenia PEMI.

Program ”Bardzo Ważny Projekt” prowadził Wiktor Legowicz

agkm

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA patriotyzm Trójka

Czytaj także

Ekonomiści: polska gospodarka szura po dnie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 10:54
Polska gospodarka jest jak ogród, dotyka dna lub też wypatruje światełka w tunelu, ekonomiści prześcigają się w poetyckim określeniu faktu, że najgorsze już za nami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiktor Legowicz z Trójki laureatem nagrody dziennikarskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 18:34
Dziennikarz ekonomiczny Programu 3 Polskiego Radia został uhonorowany Nagrodą Dziennikarską im. Mariana Krzaka, przyznawaną przez Związek Banków Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie browary docenione: wyróżniamy się jakością

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 11:30
Polskie piwo regionalne zostało zaproszone na browarnicze salony Europy. To wielki sukces dla branży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja w VAT od 2014 roku. ”Trzeba zmienić systemy IT”

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 12:41
Zmiany w VAT od 2014 roku dotyczą wielu grup przepisów. Trzeba się liczyć m.in. ze zmianą systemów IT wspomagających księgowość – przypomina ekspert Przemysław Skorupa.
rozwiń zwiń