Co przyniesie rok Josepha Conrada?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 13:43
Dobiega końca rok Henryka Sienkiewicza, przed nami rok Josepha Conrada. I o tym rozmawialiśmy z dyrektorem Instytutu Książki - Dariuszem Jaworskim.
Audio
  • Co przyniesie rok Josepha Conrada? (Historie jak z książki/Trójka)
Joseph Conrad
Joseph Conrad Foto: Wikipedia/George Charles Beresford/domena publiczna

- Sienkiewicz jest niedoceniony, jeśli chodzi o współczesną mu prozę i publicystykę - mówi Dariusz Jaworski, szef Instytutu Książki, i przekonuje, że znajomość dzieł polskiego noblisty nie powinna się kończyć na tych najbardziej znanych.  

Rok Henryka Sienkiewicza powoli dobiega końca, kolejny będzie poświęcony Josephowi Conradowi. - Wprawdzie nie pisał on po polsku, ale niektórzy twierdzą, że miał wyjątkową polską duszę - podkreśla gość Marka Stremeckiego i mówi o konkursie dotyczącym upowszechniania twórczości tego pisarza.

W audycji polecamy też najnowsze wydawnictwa historyczne, a profesor Michał Kopczyński przypomina roślinę, której hodowla miała być odpowiedzią na głód na świecie. Czy się udało? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Historie jak z książki
Prowadzi: Marek Stremecki
Data emisji: 25.09.2016
Godzina emisji:
12.08

mk

Czytaj także

Sienkiewicz, czyli nowoczesny konserwatysta

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 16:37
- Sienkiewicz to pisarz nowoczesny. My żyjemy w przeczuciu, że coś się strasznie zmieniło w naszym życiu, a nasza rzeczywistość jest diametralnie różna od tego, co było 100 czy 200 lat temu. Badacze twierdzą jednak, że nasza mentalność ukształtowała się właśnie wtedy - mówi prof. Maciej Gloger.
rozwiń zwiń