X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kogo winić za architekturę PRL?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 17:45
- Inspiracją do napisania tej książki było stwierdzenie, że w Polsce Ludowej władza kupowała architektów. Gdy zacząłem to sprawdzać, okazało się, że w czasach stalinowskich uposażenia projektantów były śmiesznie niskie - mówi Błażej Ciarkowski, autor książki "Odcienie szarości - architekci i polityka w PRL-u".
Audio
  • Kogo winić za architekturę PRL? (Historie jak z książki/Trójka)
Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa, 22 lipca 1952 roku
Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa, 22 lipca 1952 rokuFoto: Wikipedia/public domain/W. Slawny

Nie tylko warszawska Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa wzbudza skrajne emocje. Bloki sprzed czterdziestu lat mają więcej wad niż zalet. Czy to jednak architektów powinniśmy winić za brzydotę budynków z okresu PRL?

Rozmawiamy o tym z gościem audycji, który opowiada także, kto uczestniczył w powojennej odbudowie kraju i jak ten proces przebiegał. Jakie propozycje pojawiły się w przypadku Warszawy? Co działo się we Wrocławiu czy Gdańsku? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Ponadto w audycji:

  • Masło czy margaryna? - spór dietetyków trwa. W felietonie profesora Michała Kopczyńskiego poznajemy historię zamiennika masła.
  • Zaglądamy do najnowszego numeru kwartalnika "Karta".
  • W cyklu "Koryfeusze" - sylwetka Krzysztofa Arciszewskiego, generała artylerii wojsk holenderskich i wojsk Rzeczypospolitej, poety i pisarza.

***

Tytuł audycji: Historie jak z książki
Prowadzi: Marek Stremecki
Data emisji: 20.08.2017 
Godzina emisji: 12.07

mk/iwo