Dwór Władimira Putina

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 00:00
Władimir Putin posiada obecnie w Rosji władzę niemal absolutną. W jaki sposób oficer wywiadu doszedł do swojej obecnej pozycji?
Audio
  • Dwór Władimira Putina (Historie jak z książki/Trójka)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: Joenomias/pixabay.com

– Osobowość Władimira Putina ukształtowała się w NRD, w czasach gdy służył tam w KGB – mówi Grzegorz Kuczyński, autor książki "Tron we krwi". Patrząc na biografie prezydenta Rosji, można dostrzec, że w jego otoczeniu jest wielu jego byłych współpracowników z dawnej służby.

Momentem przełomowym kariery Władimira Putina był awans na stanowisko premiera. Jednak, jak podkreśla nasz gość, należy też zwrócić uwagę na okres, gdy obecny prezydent Rosji wracał z NRD do ZSRS po zakończonej służbie. – Jest około pół roku, kiedy nie wiadomo, co się z nim działo. On sam się nieco gubi w relacjach, a i wspomnienia świadków bywają sprzeczne – dodaje.

Władimir Putin sprawia wrażenie władcy, który chce przywrócić Rosji status mocarstwa z czasów Związku Sowieckiego. Jak jednak można usłyszeć w dołączonym nagraniu, nie jest to jedyna rzecz, która go motywuje. 

Poza tym w audycji:

  • rola whiskey w historii USA;
  • premiera albumu "Anna Walentynowicz 1929-2010".

***

Tytuł audycji: Historie jak z książki
Prowadzi: Marek Stremecki
Gość: Grzegorz Kuczyński (pisarz, autor książki "Tron we krwi")
Data emisji: 25.09.2017 
Godzina emisji: 23.08

ml/mk

Zobacz także

Czytaj także

Maile Donalda Trumpa Juniora. Jakie będą ich konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 18:00
- Zarzuty, które pojawiły się ze strony środowisk zbliżonych do Demokratów, że była jakaś koordynacja między administracją Trumpa i osobami z jego otoczenia a działaniami służb rosyjskich, nie miały powiązania. Tutaj ten aspekt się pojawia, dlatego ta sprawa jest taka ważna - ocenia Tomasz Smura z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akt Jeżowa. Antypolska czystka NKWD

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 13:00
W tym wydaniu audycji rozmawiamy z Marcinem Majewskim z Instytutu Pamięci Narodowej o tzw. akcie Jeżowa.
rozwiń zwiń