Kolejna edycja Targów Książki Historycznej przez nami

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 23:00
Gościem Marka Stremeckiego był Waldemar Michalski, dyrektor Targów Książki Historycznej, które w tym roku odbędą się już po raz 27. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.
Audio
  • 27 Targi Książki Historycznej (Historie jak z książki/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/FCSCAFEINE

– Staramy się objąć cały rynek, aby każdy, kto się tu pojawi, znalazł coś dla siebie. Po raz pierwszy pojawi się również salon książki Instytutu Pamięci Narodowej. Do tego dochodzi również cykl imprez i wydarzeń kulturalnych, organizowanych m.in. przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz Instytut Książki. Przewodnim tematem tegorocznego wydarzenia jest niepodległość – mówi dyrektor targów.

– Targi stały się świętem nie tylko dla środowiska naukowego, ale również dla wydawców i osób, które traktują je jako miejsce, gdzie można kupić książkę, spotkać się z autorami i poczuć tę historię – dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponadto:

  • Felieton prof. Michała Kopczyńskiego o bieżeństwie;
  • Też przeczytajcie: Adam Safaryjski poleca najnowszy numer kwartalnika "Karty".Tematem są sygnały stulecia, czyli rozwój techniki w dziedzinie komunikacji i jej wpływ na polską historię;
  • Publicystyka Wojciecha Korfantego 
  • Dzieje się historia: wywiad rzeka z kompozytorem Stanisławem Radwanem z którym rozmawiał Jerzy IIIg. Książkę wydało wydawnictwo Znak.

***

Tytuł audycji: Historie jak z książki
Prowadzi: Marek Stremecki
Gość: Waldemar Michalski (dyrektor Targów Książki Historycznej)
Data emisji: 27.11.2018 
Godzina emisji: 22.07

kb/gs

Czytaj także

Spotkanie z Ojcami Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 13:00
Głównym rozmówcą programu był prof. UW Michał Kopczyński. Osią rozmowy byli Ojcowie Niepodległości "wywoływani" niejako przez zwiedzającą Warszawę reporterkę Trójki, Gabrielę Darmetko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznaliśmy najlepsze książki historyczne mijającego roku

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 23:30
W Warszawie po raz 11. odbył się konkurs "Książka Historyczna Roku". O konkursie i jego laureatach rozmawialiśmy z prof. Antonim Dudkiem.
rozwiń zwiń