X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstańcza miłość, która pomagała przetrwać

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 00:00
– Wiele osób wspominało, że ważne było, aby móc na kogoś czekać i mieć do kogo wracać – mówi Agnieszka Cubała, autorka książki "Miłość 44", która gościła w audycji Marka Stremeckiego. 
Audio
  • Miłość w ciężkich czasach (Historie jak z książki/Trójka)
Powstanie Warszawskie
Powstanie WarszawskieFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Okładka książki "Miłość 44" Okładka książki "Miłość 44"

44 prawdziwe historie powstańczej miłości - wzruszające, dramatyczne, niezwykłe opowieści o gorących porywach serca, seksie, który w najstraszniejszych chwilach stawał się namiastką bliskości, a czasem ostatnią przyjemnością w życiu, i o miłości dojrzałej, która przetrwa wszystko. Miłości będącej świadectwem tego, jak bardzo potrzebujemy bliskości drugiego człowieka i siły, jaką daje świadomość, że mamy do kogo wracać i na kogo czekać.

Wśród bohaterów książki odnajdziemy zwykłych warszawiaków, a także poetów, artystów, a nawet warszawską prostytutkę. Wszystkich ich łączy powstańcza miłość – miłość młodych ludzi, którzy nie wiedząc, czy dożyją jutra, ze wszystkich sił próbowali przeżyć jak najpiękniej każdą ofiarowaną im chwilę. Miłość, w której każdy może odnaleźć odzwierciedlenie własnych przeżyć.

– Te uczucia pomagały przetrwać ten trudny czas – zaznacza Agnieszka Cubała. – Miłość podczas Powstania Warszawskiego była niesamowicie ważna i warto o tym mówić – dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której ponadto:

  • felieton prof. Michała Kopczyńskiego o chorobie holenderskiej
  • Dzieje się historia: album o gen. Stanisławie Taczaku, autorstwa Bogdana i Michała Polaków;
  • Też przeczytajcie: Gabriela Sierocińska-Dec poleca "Gdyńskie wędrówki kota Antoniego";
  • kalendarium historyczne.
Powstanie Warszawskie - zobacz serwis specjalny

***

Tytuł audycji: Historie jak z książki
Prowadzi: Marek Stremecki
Gość: Agnieszka Cubała (autorka książki "Miłość 44")
Data emisji: 30.07.2019
Godzina emisji: 23.07

kw/mat. prasowe

Czytaj także

Rzeź Wołyńska. Czy tragedii można było zapobiec?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 00:01
– Ukraińców interesowało jedno, czyli całkowita rezygnacja i wyrzeczenie się Wołynia i Galicji Wschodniej przez Polaków – mówił w audycji Piotr Zychowicz, autor książki "Wołyń zdradzony". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metro, którego Warszawa nie zobaczyła

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 00:00
– Po wojnie było co najmniej sześć lub siedem koncepcji budowy metra. Realnie dwukrotnie przystąpiono do jego budowy – mówi autor książki "Stacja Plac Dzierżyńskiego, czyli metro, którego Warszawa nie zobaczyła".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Gombrowicz – pacyfista, którego dogoniła historia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 00:00
W dniu 25 lipca będziemy obchodzić 50 rocznicę śmierci Witolda Gombrowicza. Również w lipcu tego roku mija 80 lat odkąd w 1939 roku wypłynął do Ameryki Południowej na statku "MS Chrobry". Pod wpływem wieści o sytuacji w ojczyźnie miesięczna wycieczka zmieniła się w dożywotnią emigrację. Z okazji tych ważnych dat rozmawialiśmy z prof. Anną Spólną, specjalistką ds. edukacji i nauki w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.
rozwiń zwiń