Polacy na Europejskich Portach Literackich w Rydze

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 10:33
Jacek Dehnel, Roman Honet i Ryszard Krynicki to pisarze, którzy już w ten weekend znajdą się w Rydze, Europejskiej Stolicy Kultury 2014.
Audio
  • Polacy na Europejskich Portach Literackich w Rydze (Unia kultury/Trójka)
Fragment strony internetowej projektu Nakręć wiersz
Fragment strony internetowej projektu "Nakręć wiersz"Foto: PR

Planowane są tam spotkania autorskie z publicznością, poza tym także prezentacje zwycięskich prac z konkursu "Komiks wierszem" oraz pokazy wideoklipów z projektu "Nakręć wiersz". Wszystkie te wydarzenia to element Europejskich Portów Literatury. Tak nazywa się cykl wydarzeń prezentujących za granicą dorobek Biura Literackiego. Ta mieszcząca się we Wrocławiu instytucja prowadzi działalność wydawniczą, ale też popularyzuje literaturę.


W Rydze Biuro Literackie pokaże też film "Dorzecze Różewicza", gdyż Tadeusz Różewicz także jest ważnym bohaterem ryskiej prezentacji. Łotewscy widzowie obejrzą również wystawę jego najsłynniejszego maszynopisu "Kartoteki".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Unia kultury" przygotowanej przez Jana Niebudka.

"Unia kultury" powstaje w ramach cyklu Euranet Plus. Można go słuchać w piątki o godzinie 9.45.

(mp/fbi)

Czytaj także

Kultura to łącznik europejskich narodów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 12:39
Co łączy Europejczyków. Jak postrzegają siebie i swoich sąsiadów? Co sprawia, że czują się Europejczykami? Odpowiedzi na te m.in. pytania szukał Instytut Goethego w internetowej ankiecie poświęconej europejskiej kulturze. Dostępna była ona przez 8 tygodni, w tym czasie wypełniło ją ponad 22 tys. osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19 mln zł z Unii Europejskiej na rewitalizację teatru Warlikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 10:56
Mieszczący się w dawnej bazie śmieciarek Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego zaczyna remont siedziby. Powstaną tam: wielofunkcyjna sala teatralna, księgarnia, kawiarnia, ale też przestrzeń do wypoczynku i rekreacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejska kultura pod znakiem filmu i muzyki

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 16:40
Działy kulturalne europejskiej prasy najwięcej uwagi poświęcają rozpoczętemu w tym tygodniu festiwalowi filmowemu w Wenecji.
rozwiń zwiń