X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulturalna praca organiczna, czyli lokalne działania artystyczne

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 14:10
W Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach odbędzie się spektakl "Jakiż to chłopiec piękny i młody". W przedstawieniu występują mieszkańcy placówki, a reżyserują Jolanta Janiczak, Wiktor Rubin i Cezary Tomaszewski.
Audio
  • Jan Niebudek mówi o projekcie "Wielkopolska: Rewolucje" i Europejskiej Stolicy Kultury 2019 (Unia kultury/Trójka)
Spektakl Jakiż to chłopiec piękny i młody wystawiany w ramach projektu Wielkopolska: Rewolucje
Spektakl „Jakiż to chłopiec piękny i młody” wystawiany w ramach projektu "Wielkopolska: Rewolucje"Foto: Ula Tarasiewicz

W kolejnym odcinku "Unii kultury" Jan Niebudek opowiada o spektaklu, który zostanie wystawiony w ramach projektu "Wielkopolska: Rewolucje". Jego założeniem jest promocja wydarzeń kulturalnych w tym regionie. Małe społeczności współpracują z artystami na co dzień związanymi w instytucjami artystycznymi, takimi jak teatry czy muzea. Autorką pomysłu jest Agata Siwiak. Choć tegoroczna edycja projektu dobiega końca, zainteresowani będą mogli zobaczyć jeszcze kilka spektakli.

Poznaliśmy Europejską Stolicę Kultury 2019. To włoska Matera, miasto leżące na południu kraju. - Oczywiście Matera nie bywa na pierwszych stronach gazet jak większe ośrodki kultury i sztuki, ale może właśnie to przesądziło. Może komisja chciała sprawdzić, co danie takiej szansy małemu miastu może dać Europie i Unii Europejskiej - powiedział burmistrz miasta Salvatore Adduce.

Za nieco ponad rok Europejską Stolicą Kultury będzie Wrocław, w którym już teraz niemal co kilka dni mają miejsce wydarzenia kulturalne europejskiego formatu, takie jak American Film Festival.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji przygotowanej przez Jana Niebudka.

"Unia kultury" powstaje w ramach cyklu Euranet Plus. Można go słuchać w piątki o godzinie 9.45.

(iwo, ei)

Czytaj także

Program "Mosty" we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 13:25
Twórcy Programu "Mosty" wychodzą z założenia, że opowieść o Wrocławiu jako mieście wraz z jego skomplikowaną tkanką urbanistyczną i tożsamościową to przede wszystkim opowieść o dwunastu wyspach połączonych 112 mostami (220, jeśli liczyć wszystkie rodzaje kładek i mniejszych mostków).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego "Maria z przedmieścia" i "Zbuntowany anioł" podbiły świat?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 14:36
Meksykańskie telenowele to fenomen współczesnej kultury popularnej. Potrafią w czasie emisji wyludnić ulice, przysporzyć twórcom fortuny i wykreować histerycznie ubóstwiane gwiazdy. Jak to możliwe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Muzyki startują we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 13:13
Za dwa lata Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury. Już teraz odbywa się tam znacznie więcej imprez o ponadregionalnej randze - opowiada Jan Niebudek w audycji "Unia Kultury".
rozwiń zwiń