Od rozmów telefonicznych do wielkiej polityki, czyli przypadek Federiki Mogherini

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 09:16
Mogherini to kobieta, która karierę zawodową zaczęła w call center, przez 6 lat była parlamentarzystką, a przez pół roku - ministrem spraw zagranicznych Włoch.
Audio
  • Od rozmów telefonicznych do wielkiej polityki (Euranet/Trójka)
Mogherini zaczęła karierę zawodową w call center, a dziś odpowiada za sprawy zagraniczne Europy
Mogherini zaczęła karierę zawodową w call center, a dziś odpowiada za sprawy zagraniczne EuropyFoto: PAP/EPA/Bernd von Jutrczenka

W kolejnym odcinku audycji "Unia pod lupą" Łukasz Walewski opowiada o Federice Mogherini, która została wysokim przedstawicielem ds. polityki zagranicznej UE, a także o Catherine Ashton, pełniącej tę funkcję wcześniej. - O Mogherini mówiono, że jako była komunistka, a dzisiaj socjalistka o prokremlowskich sympatiach, będzie często popadała w konflikty z Donaldem Tuskiem. W trakcie przesłuchań w Parlamencie Europejskim Mogherini nie dała jasnej odpowiedzi, gdy była pytana przez europosłów o to, czy należy przygotować się na najgorsze w związku z konfliktem ukraińskim - zauważa Walewski.

Czy Catherine Ashton również była posądzana o sympatyzowanie z Rosją? Jakie są różnice między byłą a obecną szefową unijnej dyplomacji? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet: Unia pod lupą
Autor: Łukasz Walewski
Data emisji: 12.11.2014
Godzina emisji:
7:50

(iwo, ei)

Czytaj także

Czy nowa Komisja Europejska będzie lepsza od poprzedniej?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 18:04
Jak została zapamiętana odchodząca Komisja Europejska i jej szef, a jakie wyzwania stoją przed nowymi komisarzami?
rozwiń zwiń