X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagrody za muzyczne przekraczanie granic

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 13:44
14 stycznia odbędzie się wielka gala wręczenia nagród EBBA - European Border Breakers Awards. To wyróżnienia przyznawane muzykom, których twórczość przekroczyła granice państw.
Audio
  • Nagrody za muzyczne przekraczanie granic (Unia kultury/Trójka)
Wkrótce odbędzie się wielka gala European Border Breakers Awards
Wkrótce odbędzie się wielka gala European Border Breakers AwardsFoto: materiały promocyjne

Europejskie nagrody muzyczne przyznawane są co roku dziesięciu artystom lub zespołom, których debiutanckie albumy odniosły sukcesy poza ich własnym krajem. Laureatami nagród EBBA zostali, między innymi, Adele, Zaz, Katie Melua, Stromae oraz polski zespół Hemp Gru.

Znamy już tegoroczną finałową dziesiątkę. Spośród artystów wyłoniony zostanie zwycięzca, który, zdaniem głosujących, zrobił największą europejską karierę. Być może będzie to John Newman z Wielkiej Brytanii, z Danii lub Francuzka Indila. Przekonamy się o tym już 14 stycznia. Wśród głosujących rozlosowane zostaną zaproszenia na ceremonię, dlatego warto odwiedzić stronę EBBA.

***

Tytuł audycji: Euranet: Unia kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji: 19.12.2014
Godzina emisji:
9.45

(iwo, ei)

Czytaj także

Kultura to łącznik europejskich narodów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 12:39
Co łączy Europejczyków. Jak postrzegają siebie i swoich sąsiadów? Co sprawia, że czują się Europejczykami? Odpowiedzi na te m.in. pytania szukał Instytut Goethego w internetowej ankiecie poświęconej europejskiej kulturze. Dostępna była ona przez 8 tygodni, w tym czasie wypełniło ją ponad 22 tys. osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejska kultura pod znakiem filmu i muzyki

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 16:40
Działy kulturalne europejskiej prasy najwięcej uwagi poświęcają rozpoczętemu w tym tygodniu festiwalowi filmowemu w Wenecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowe Dni Muzyki startują we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 13:13
Za dwa lata Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury. Już teraz odbywa się tam znacznie więcej imprez o ponadregionalnej randze - opowiada Jan Niebudek w audycji "Unia Kultury".
rozwiń zwiń