X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska spowita smogiem. Coraz bliżej nam do Chin?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 02:23
- Jesteśmy czerwoną plamą na mapie Europy. Skala zanieczyszczenia jest bardzo poważna i płacimy za to wysoką cenę - mówi Andrzej Guła.
Audio
  • Jak dbają - i jak nie dbają o czystość powietrza Unia Europejska i kraje członkowskie? (Europejski Klub Trójki)
Wśród dziesięciu miast o najgorszej jakości powietrza znalazło się aż sześć polskich: Kraków, Nowy Sącz i Gliwice, Zabrze, Sosnowiec, Katowice
Wśród dziesięciu miast o najgorszej jakości powietrza znalazło się aż sześć polskich: Kraków, Nowy Sącz i Gliwice, Zabrze, Sosnowiec, KatowiceFoto: David Leo Veksler/Flickr

W raporcie Komisji Europejskiej wśród dziesięciu miast o najgorszej jakości powietrza znalazło się aż sześć polskich: Kraków, Nowy Sącz i Gliwice, Zabrze, Sosnowiec, Katowice. - Dane Europejskiej Agencji Środowiska wskazują, że jest to przyczyną przedwczesnych zgonów 45 tys. osób. Na tle krajów europejskich jesteśmy zdecydowanie w niechlubnej czołówce - mówi dr Artur Badyda z Politechniki Warszawskiej.
W podobnej do naszej sytuacji są m.in. Czechy, Słowacja, Bułgaria i Rumunia. Co zaskakujące, problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy nie tylko dużych miast, ale również miejscowości uznanych za uzdrowiskowe i wypoczynkowe...

Audycja powstała w ramach projektu Euranet Plus.

***

Tytuł audycji: Europejski Klub Trójki

Prowadził: Dariusz Bugalski

Goście: dr Artur Badyda (Politechnika Warszawska), Andrzej Guła (ekonomista, ekspert Krakowskiego Alarmu Smogowego) i Małgorzata Smolak (prawnik, Fundacja Client Earth), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia z Brukseli)

Data emisji: 25.02.2015

Godzina emisji: 21.07

(sm/fbi)

Czytaj także

Polska wśród liderów w marnowaniu żywności w Europie. Zabraknie nam jedzenia?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 02:30
- Wyzwań związanych z żywnością jest mnóstwo. Oczywiście w skali świata można powiedzieć, że jest jej za dużo. Jednak w sytuacji, w której marnujemy jedną trzecią zasobów, które wyprodukujemy, pojawiają się zagrożenia - mówi dr hab. Krystyna Rejman ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sygnaliści: pomoc czy problem dla pracodawcy?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 04:36
Sygnaliści to ludzie, którzy nie potrafią milczeć. - Problemy osób ujawniających nieprawidłowości w instytucjach i firmach są uniwersalne. To zjawisko wszędzie napotyka na bariery - mówi Aleksandra Kobylińska z Instytutu Spraw Publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związki zawodowe pod ostrzałem. Potrzebne czy przestarzałe?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 05:56
- Jak się w mediach słuchało i oglądało historie jastrzębskie, to odnosiło się wrażenie, że związki zawodowe są anachroniczne. Jest w tym dużo arogancji. Ton komentarzy był bardzo nieprzychylny - mówi Dariusz Bugalski.
rozwiń zwiń