X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unia Europejska zniesie internetowe granice?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 12:18
Sprawę wywołał wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Andrus Ansip, który, odkąd przeniósł się do Brukseli, nie może oglądać meczów piłkarskich w sieci.
Audio
  • Komisja Europejska walczy z blokadą geograficzną w internecie (Unia pod lupą/Trójka)
Tak jak nie ma już granic, przez które  w Unii Europejskiej przejeżdżają autobusy i pociągi, tak ciągle są tu granice w internecie - zauważa w Trójce europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg
"Tak jak nie ma już granic, przez które w Unii Europejskiej przejeżdżają autobusy i pociągi, tak ciągle są tu granice w internecie" - zauważa w Trójce europosłanka Lidia Geringer de OedenbergFoto: Glow Images/East News

"Przepraszamy, z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz" - niejedna osoba zobaczyła taki komunikat podczas surfowania w internecie.

Problem z dostępnością materiałów internetowych na terenie Unii Europejskiej podniósł odpowiedzialny za rynek cyfrowy komisarz Andrus Ansip. - Przykład transmisji meczów piłkarskich dostępnych w Estonii, a nieosiągalnych w Brukseli, to tylko część większego problemu. Nie możemy godzić się na taką dyskryminacje w Unii Europejskiej w XXI wieku - zwraca uwagę Ansip.

W tym momencie Unia jest podzielona na 28 rynków cyfrowych. Producenci sprzedają prawa do różnych produktów poszczególnym krajom osobno, za każdym razem pobierając inną kwotę. Czy Unia Europejska będzie w stanie znieść blokadę geograficzną w internecie?

***

Tytuł audycji: Euranet: Unia pod lupą
Przygotowała: Beata Płomecka
Data emisji: 15.04.2015
Godzina emisji: 7.40

bch/mk

Czytaj także

"Miliardy ludzi straciło zaufanie do internetu"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 18:36
Tak twierdzi komisarz Unii Europejskiej do spraw agendy cyfrowej Neelie Kroes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trybunał Sprawiedliwości: Google musi usuwać dane osobowe

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 12:44
Zgodnie z wyrokiem trybunału, jeśli osoba prywatna zgłosi się do Google'a z prośbą o usunięcie jej danych z wyników wyszukiwania ma on obowiązek ją spełnić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z terroryzmem. UE podsłucha rozmowy na skypie?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 15:17
Unijna agencja ds. współpracy wymiarów sprawiedliwości Eurojust uznała, że państwa UE muszą wypracować wspólne podejście do zgodnego z prawem przechwytywania komunikacji internetowej, realizowanej m.in. przez Skype'a.
rozwiń zwiń