Andrus Ansip: chcemy stworzyć jednolity rynek cyfrowy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 18:22
- To, co jest możliwe w świecie offline, musi być tak samo możliwe w świecie online - powiedział w radiowej Trójce komisarz ds. jednolitego rynku cyfrowego Andrus Ansip.
Audio
  • Andrus Ansip o jednolitym rynku cyfrowym (Puls Europy)
Gość radiowej Trójki jest pewien, że uda się zrealizować plan stworzenia jednolitego rynku cyfrowego
Gość radiowej Trójki jest pewien, że uda się zrealizować plan stworzenia jednolitego rynku cyfrowego Foto: PAP/Paweł Supernak

Mamy w Unii Europejskiej wspólny rynek w świecie realnym, a w internecie nie. - Ta sytuacja generuje ogromne straty. Według danych Parlamentu Europejskiego, w związku z ograniczeniami w handlu internetowym pomiędzy różnymi krajami każdego roku tracimy 415 mld euro - wskazał gość audycji "Puls Europy" wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, komisarz ds. jednolitego rynku cyfrowego Andrus Ansip.
Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".
Gość radiowej Trójki podkreślił, że problemy związane z brakiem jednolitego rynku cyfrowego to tzw. geoblokowanie (niektóre produkty, usługi czy treści nie są dostępne w pewnych krajach) oraz cenowa dyskryminacja (ceny produktów czy usług dla pewnych państw są wyższe niż dla innych).
Rozwiązaniem jest - według Ansipa - doprowadzenie do stworzenia jednolitego rynku cyfrowego. Na jakich zasadach taki rynek powinien funkcjonować? Jakie będą z tego korzyści, a z jakimi zagrożeniami to się wiąże? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.
***
Tytuł audycji: Euranet: Puls Europy
Prowadzi: Damian Kwiek
Gość: Andrus Ansip (wiceprzewodniczący KE, komisarz ds. jednolitego rynku cyfrowego)
Data emisji: 15.05.2015
Godzina emisji: 17.45
kk/fbi

Czytaj także

KE za zniesieniem internetowych granic. W UE jeden rynek cyfrowy?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 13:08
Komisja Europejska rozpoczęła w środę badanie sektorowe w sprawie ochrony konkurencji w handlu elektronicznym - poinformowały służby prasowe KE.
rozwiń zwiń