X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cicha rewolucja. Coraz więcej taty w życiu dziecka

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 01:10
- Zmieniają się oczekiwania odnośnie do roli ojca, bo młodzi ludzie dzisiaj chcieliby, by wyglądało to trochę inaczej niż w pokoleniu ich rodziców - mówi Agata Chełstowska.
Audio
  • Urlop ojcowski symbolem zmian w Europie? (Europejski Klub Trójki)
Cicha rewolucja. Coraz więcej taty w życiu dziecka
Foto: Pixabay

Antropolożka kultury przyznaje, że porównując pokolenia widać zmianę m.in. w udziale w wypełnianiu obowiązków domowych oraz poprzez to, że mężczyźni chcą mieć kontakt z dziećmi. - Natomiast pozostaje pytanie, na ile praca i realia rynku pracy im na to pozwalają - komentuje Agata Chełstowska.

Jak dodaje dr Michał Polkowski badania budżetu czasu, analizujące na co poświęcamy nasz czas w gospodarstwie domowym i poza nim wskazują, że mężczyźni bardzo odbiegają od kobiet, jeśli chodzi o zaangażowanie w prace domowe. - W Polsce różnica pomiędzy kobietami i mężczyznami jest jedną z najwyższych i jest to niepokojące - podkreśla politolog.

Goście wyjaśnili, dlaczego Polacy, którzy wyemigrowali do Norwegii chętniej zajmują się domem. Z audycji dowiesz się w jaki sposób urlopy ojcowskie są symbolem zmian w Europie.

Audycja w ramach programu Euranet Plus.

***

Tytuł audycji:  Europejski Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: Agata Chełstowska (antropolożka kultury, Obserwatorium Równości Płci Instytutu Spraw Publicznych), dr Michał Polkowski (politolog, Fundacja ICRA), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)

Data emisji: 22.06.2015

Godzina emisji: 21.07

sm

 

Czytaj także

Czy bunt społeczny zmieni Unię Europejską?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 15:40
Drastyczne cięcia budżetowe, podnoszenie podatków, ograniczanie świadczeń społecznych i programów rozwojowych. Przeciwko temu wszystkiemu buntują się mieszkańcy wielu państw UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska - nowy dom dla uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 14:16
W ramach unijnego programu zarządzania migracjami Polska przyjmie 2,5 tys. uchodźców, głównie z Syrii i Erytrei. Czy jako państwo i społeczeństwo jesteśmy na to gotowi?
rozwiń zwiń