X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ESK 2016. Wrocław - miasto, które nie krzepnie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 04:51
- Historia Wrocławia opowiada się sama. Wystarczy ją tylko właściwie pokazać. W tym mieście w powietrzu wisi energia, którą można wyczuć - mówi architekt Zbigniew Maćków.
Audio
  • Jaka będzie Europejska Stolica Kultury 2016? (Europejski Klub Trójki)
Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016. Miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, Olimpiady Teatralnej 2016, Europejskiej Nagrody Filmowej 2016 i World Games 2017
Wrocław został wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016 i Światową Stolicę Książki 2016. Miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, Olimpiady Teatralnej 2016, Europejskiej Nagrody Filmowej 2016 i World Games 2017Foto: Wikipedia Commons/ lic. GNU/ Lukaszprzy

Zgodnie z założeniami programu zainicjowanego w roku 1985 Europejska Stolica Kultury ma pomóc we wzajemnym zbliżeniu, poznaniu i międzykulturowym dialogu Europejczyków. - Wrocław ma do opowiedzenia unikatową na tle Europy historię migracji i przemian związanych z dramatyczną historią miasta. Po II wojnie światowej kilkukrotnie budowaliśmy je na nowo - mówi Dominika Kawalerowicz, szefowa zespołu merytorycznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Co szczególnego stolica Dolnego Śląska może zaproponować europejskiej kulturze? - Jeśli połączy się bogactwo anarchii, coś, co idzie wbrew wszystkiemu w literaturze i sztuce, oraz obowiązek inteligenta, który tu wciąż obowiązuje i zobowiązuje, to może powstać z tego coś niezwykle istotnego. Nawet jeśli Kraków był Europejską Stolicą Kultury, nikt nie wie, jak robić w Polsce ESK, bo to jest proces - opowiada pisarz Irek Grin, kurator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odpowiedzialny za priorytet: literatura i czytelnictwo. Jak dodaje, ten proces we Wrocławiu nie krzepienie i już nie zakrzepnie.

W programie rozmawialiśmy o tym, czy droga Wrocławia do bycia Europejską Stolicą Kultury prowadziła przez mękę, jakie wymogi Brukseli musieli spełnić organizatorzy wydarzenia oraz jakie są elementy programu zaplanowanego na 2016 rok.

***

Tytuł audycji: Europejski Klub Trójki
Prowadzi: Michał Nogaś
Goście: Dominika Kawalerowicz (szefowa zespołu merytorycznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016), Irek Grin (pisarz, fotograf, wydawca, menedżer kultury, kurator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odpowiedzialny za priorytet: literatura i czytelnictwo), Zbigniew Maćków (architekt, kurator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odpowiedzialny za priorytet: architektura)
Data emisji: 27.07.2015
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

 

Czytaj także

Sztuka opanuje wrocławskie mosty!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2015 12:18
We Wrocławiu, mieście z Trójkowym Znakiem Jakości, ogłoszono nietuzinkowy konkurs. Na artystyczne przeobrażenie miejskich mostów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwiedzamy świat, chodźcie z nami!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 11:25
Zaczęliśmy tradycyjnie - wybieramy, polecamy! Michał Nogaś zaglądał do... ogrodów, a właściwie ogródków w czterech miastach w różnych częściach świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocławskie mosty w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 14:50
To chyba największy performance w Europie, który dzieje się symultanicznie na 27 mostach. We wszystko zaangażowało się około tysiąca osób - mówi Karolina Marciniak, szefowa wrocławskiego przedsięwzięcia Mosty.
rozwiń zwiń