Szczelne granice lekiem na całe zło?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 14:20
"Aby nie powiększać chaosu, trzeba przede wszystkim uszczelnić granice unijne" - pisze w gościnnym felietonie na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" szef polskiej dyplomacji Grzegorz Schetyna.
Audio
  • Szczelne granice lekiem na całe zło? (Euranet: Europejski przegląd prasy)
Tematem dominującym w niemieckiej prasie jest wciąż kryzys imigracyjny
Tematem dominującym w niemieckiej prasie jest wciąż kryzys imigracyjnyFoto: PAP/EPA/NAKE BATEV

Minister spraw zagranicznych twierdzi też, że należy "bezwzględnie inwestować w centra recepcyjne dla uchodźców, w których sprawdzano by ich tożsamość, kontrolowano i oddzielano uchodźców od imigrantów ekonomicznych". Podkreśla też, że trzeba zmierzać do stabilizacji sytuacji w krajach, z których uciekają uchodźcy.

Inna niemiecka gazeta, "Süddeutsche Zeitung", zauważa, że unijne prace nad wspólną polityką zagraniczną trwają od lat i jak do tej pory nic z nich nie wynika. Więcej na ten temat w "Przeglądzie prasy zagranicznej" mówi Wojciech Szymański, berliński korespondent Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Euranet: Europejski przegląd prasy
Autor: Wojciech Szymański
Data emisji: 21.09.2015
Godzina emisji:
7:54

fbi/mk

Czytaj także

Niemiecka prasa: kraje Europy Wschodniej nie mają doświadczenia…

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 09:07
Niemiecka prasa krytykuje sprzeciw krajów Europy Wschodniej w sprawie przyjmowania uchodźców przybywających na tereny Wspólnoty z Bliskiego Wschodu i Afryki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska zbyt pasywna w temacie imigrantów?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 12:30
- Unia Europejska rozumie już, że prawdziwym celem imigrantów są kraje północnej Europy - cytuje "Corriere della Sera" Marek Lehnert, korespondent Polskiego Radia w Rzymie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europa a uchodźcy. Co dalej ze strefą Schengen?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 22:00
Do Europy napływają koleje fale uchodźców, a kraje unijne nie radzą sobie z problemem imigrantów. Czy w tej sytuacji UE powinna zawiesić układ z Schengen?
rozwiń zwiń