X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Europa poradzi sobie z napływem uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 17:30
Codziennie na wyspach Grecji ląduje 6 tysięcy uchodźców. Do UE wybierają się niemal wszyscy z obozów w Turcji, Libanie i Jordanii.
Audio
  • Czy UE poradzi sobie z falą imigrantów (Magazyn europejski/Trójka)
Uchodźcy z Bliskiego Wschodu w Macedonii. Z prawej strony aktor Orlando Bloom
Uchodźcy z Bliskiego Wschodu w Macedonii. Z prawej strony aktor Orlando BloomFoto: EPA/GEORGI LICOVSKI

Politycy Unii nie mają pomysłów na zahamowanie exodusu. - Wspólnocie potrzebna jest w tej sprawie strategia - mówi korespodentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.

Zdaniem dr. Jana Burego z UKSW nie unikniemy imigrantów, którzy muszą uciekać z zdestabilizowanego regionu świata, czyli Bliskiego Wschodu. - Kluczowy jest konflikt w Syrii, jest on pokłosiem arabskiej wiosny. Tli się już czwarty rok, a jego końca nie widać - mówi gość Kuby Strzyczkowskiego.

Według niego trwająca wojna jest częścią rywalizacji mocarstw, czyli Stanów Zjednoczonych z Rosją. O co tak naprawdę toczy się walka? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet: Magazyn Europejski
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Rafał Kostrzyński (rzecznik polskiego Biura Urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców), Kazimierz Wójcicki (Akademia Europejska Krzyżowa), Grzegorz Lewicki (dziennikarz Wprost), Piotr Arak (Centrum Analityczne Polityka Insight), Olgierd Annusewicz (Uniwerstet Warszawski), dr Jan Bury (UKSW)
Data emisji: 29.09.2015
Godzina emisji:
12.05

mp/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Biedne kraje najbardziej solidarne z uchodźcami?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 13:00
- Do końca grudnia do Europy dotrze 900 tys. uchodźców z Syrii i Iraku - cytuje prognozy hiszpańskiego dziennika "El País" Ewa Wysocka, korespondentka Polskiego Radia w Barcelonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fala imigrantów wzbiera. Austria wprowadza kontrole

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 18:43
Austria, w związku z napływem imigrantów, wprowadza kontrole na granicy z Węgrami. O decyzji poinformowana została już formalnie Komisja Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początek końca Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 14:42
Niektóre szlabany w strefie Schengen zostały opuszczone, powracają groźby finansowe Zachodu pod adresem Wschodu, w Unii Europejskiej panuje niemoc w sprawie kryzysu imigracyjnego... Czy to punkt zwrotny w historii Europy?
rozwiń zwiń