X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ESK Wrocław 2016: jak kultura zmieni rzeczywistość wokół nas?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 03:26
- Europejska Stolica Kultury wyzwala niezwykłą energię miasta. Daje szansę do dyskusji i otwiera pola dla środowisk, które do tej pory nie rozmawiały o tym, czym jest kultura czy miasto - mówi menedżer kultury Marek Sztark.
Audio
  • ESK Wrocław 2016: jak kultura zmieni rzeczywistość wokół nas? (Europejski Klub Trójki)
Stolica Dolnego Śląska została wybrana Europejską Stolicą Kultury
Stolica Dolnego Śląska została wybrana Europejską Stolicą KulturyFoto: Adam Smok/Flickr/CC BY 2.0

Głównymi założeniami Europejskiej Stolicy Kultury są działania na rzecz miasta i obywateli. - Tworzymy to wszystko dla miasta i z jego mieszkańcami, myśląc o tym, jak ich rozwijać poprzez kulturę oraz jak wciągnąć ich w jej tworzenie. Wymiar europejski jest tu ważny nie tylko ze względu na sam tytułu ESK, lecz także dlatego, że chcemy pokazać wyjątkowość miasta na tle Europy oraz różnorodność Europy w tymże mieście w czasie jednego roku - mówi Dominika Kawalerowicz, szefowa zespołu programowego ESK Wrocław 2016.

Czytaj dalej
Wroclaw_ESK free 1200_660.jpg
ESK 2016. Wrocław - miasto, które nie krzepnie

Na niezwykłość Wrocławia wpływa jego historia, szczególnie burzliwa po II wojnie światowej, kiedy ludność miasta została całkowicie wymieniona. - Świadomość tego, że Wrocław był niemieckim Breslau, do którego po wojnie przyjechali ludzie z Kresów i Polski Centralnej, jest bardzo mała. Na tle zwichrowanej historii Wrocławia chcemy pokazać to, jak się zmieniamy, jakim przemianom ulega kultura i mieszkańcy miast za sprawą ważnych wydarzeń - opowiada Dominika Kawalerowicz.

Goście Michała Nogasia mówią o tym, czym jest efekt ESK, co sprawia, że Europejskie Stolice Kultury tworzą rodzinę miast i czego Wrocław może się nauczyć od innych miast Europy.

***

Tytuł audycji: Europejski Klub Trójki  
Prowadzi: Michał Nogaś      
Goście: Dominika Kawalerowicz (szefowa zespołu programego ESK Wrocław 2016), Marek Sztark (menedżer kultury, animator, koordynator współpracy ESK z regionem Dolnego Śląska), Krzysztof Maj (dyrektor biura Europejskiej Stolicy Kultury)  
Data emisji: 14.10.2015  
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

Czytaj także

Wrocław kulturalnym magnesem Europy. Czy to się utrzyma?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 03:11
- Mamy nadzieję, że Wrocław będzie mógł jeszcze długo czerpać korzyści, a miano Europejskiej Stolicy Kultury da powiew świeżego powietrza - mówi Lucia Caudet, rzecznik Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław i pierwsze atrakcje ESK 2016

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 11:00
Jeden z najsłynniejszych głosów operowych świata. W piątek wieczorem Andrea Bocelli​ wystąpi na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Jego występ uświetni specjalny weekend, w trakcie którego zaprezentowana zostanie część programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
rozwiń zwiń