X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy migranci zmienią sceny polityczne w krajach UE?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 18:38
W niedzielnych wyborach w Szwajcarii tamtejsza skrajna prawica osiągnęła imponujący wynik. W kampanii przestrzegała przed migrantami. W Niemczech spada zaufanie do Angeli Merkel i rośnie obawa przed napływem uchodźców.
Audio
  • Czy migranci zmienią sceny polityczne w krajach UE? (Magazyn europejski/Trójka)
Wielka fala uchodźców w Europie
Wielka fala uchodźców w EuropieFoto: PAP/EPA/IGOR KUPLJENIK

Beata Płomecka mówi, że Wspólnota od czterech lat nie potrafi sobie poradzić z falą migracyjną. - Trzeba jednak oddać sprawiedliwość krajom, które próbują to robić - podkreśla korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, równocześnie zaznaczając, że przyjmowanie kolejnych uchodźców - bez systemowych rozwiązań - problemu nie zlikwiduje.

- Trzeba pamiętać, że przywódcy unijni przez wiele dekad bronili polityki migracyjnej, jako polityki, która należy do suwerennej decyzji państw członkowskich. Nie byli zainteresowani tworzeniem wspólnej polityki migracyjnej, ponieważ zawsze był to obszar delikatny - zaznacza Katarzyna Pisarska, dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji, która podkreśla, że "imigranci są potrzebni starzejącej się Europie, ale ich napływ musi być kontrolowany".

Piotr Wawrzyk z Instytutu Europeistyki UW przekonuje, że jeśli nie zostanie wypracowana spójna europejska polityka w tej kwestii, ubocznym skutkiem może być wyjście Wielkiej Brytanii z UE. - Nastroje antyimigracyjne wzrastają na Wyspach właśnie pod wpływem problemów z imigrantami - akcentuje gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet: Magazyn Europejski
Prowadził: Kuba Strzyczkowski
Goście: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Katarzyna Pisarska (dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji), Piotr Wawrzyk (Instytut Europeistyki UW), Adam Balcer (demosEuropa), Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych UW), Tomasz Stryjek (Collegium Civitas), Grzegorz Lewicki ("Wprost", Fundacja Pułaskiego).
Data emisji: 21.10.2015
Godzina emisji: 12.05

mk/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Czy Unia Europejska zmieni politykę wobec imigrantów?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 14:30
David Cameron uważa, że liczba obcokrajowców, którzy mogą na dłuższy czas przyjechać do danego kraju, powinna być regulowana przez rząd w zależności od potrzeb państwa. Czy jego pomysł może być zrealizowany?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europa a uchodźcy. Co dalej ze strefą Schengen?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 22:00
Do Europy napływają koleje fale uchodźców, a kraje unijne nie radzą sobie z problemem imigrantów. Czy w tej sytuacji UE powinna zawiesić układ z Schengen?
rozwiń zwiń