Ile są warte podrabiane zabawki?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 08:59
Lalki, pluszowe zwierzaki, gry planszowe i zdalnie sterowane samochody. Wszystkie te zabawki są najpierw wytwarzane przez europejskie firmy, a potem podrabiane przez producentów spoza Wspólnoty.
Audio
  • Ewa Wysocka relacjonuje, o czym pisze hiszpańska prasa (Europejski przegląd prasy/Trójka)
Ile tracą producenci zabawek w związku z pojawianiem się na rynku podróbek ich produktów? (zdjęcie ilustracyjne)
Ile tracą producenci zabawek w związku z pojawianiem się na rynku podróbek ich produktów? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Jackmac34/Pixabay

Temat rynku podróbek i jego ogromnej skali podejmuje hiszpańska prasa. - Jak wynika z raportu unijnego Urzędu ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, fabryki produkujące zabawki w karach UE tracą rocznie przez nielegalny handel imitacjami 1 miliard 400 milionów euro. Hiszpania jest trzecim producentem zabawek w UE i traci 167 milionów euro - informuje korespondentka Polskiego Radia w Barcelonie Ewa Wysocka i wyjaśnia, dlaczego na produkcji podróbek tracą nie tylko producenci, lecz także dzieci.

Dziennikarka mówi też o innych tematach podejmowanych przez prasę w Barcelonie - o wznowieniu negocjacji zjednoczeniowych z Turcją i wyborach w Hiszpanii.

***

Tytuł audycji: Euranet: Europejski przegląd prasy
Autor: Ewa Wysocka
Data emisji: 15.12.2015
Godzina emisji:
7:53

iwo

Czytaj także

Mieszkańcy Unii Europejskiej są żywieni przez… 10 koncernów

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 10:40
Wielkie firmy produkują wszystko, od płatków śniadaniowych po wodę, i coraz częściej podsuwają nam to, co nazywają zdrową żywnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania. Kraj przyjazny uchodźcom?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 10:35
Zgodnie z założeniami Brukseli Hiszpania ma przyjąć 15 tysięcy uchodźców. Na lotnisku w Madrycie wylądował samolot z pierwszymi przybyszami z Syrii i Erytrei.
rozwiń zwiń