X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co zrobić, by rodziło się więcej dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 14:17
Wskaźniki dzietności w krajach europejskich są coraz niższe. Czy polityka państwa może wpłynąć na decyzję o posiadaniu dzieci?
Audio
  • Polityka prorodzinna a wskaźnik dzietności (Europejski Klub Trójki)
Na ile polityka państwa wpływa na decyzję o posiadaniu potomstwa? (zdjęcie ilustracyjne)
Na ile polityka państwa wpływa na decyzję o posiadaniu potomstwa? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: sathyatripodi/pixabay

Aby była zapewniona zastępowalność pokoleń, wskaźnik dzietności dla danej populacji powinien wynosić minimum 2,1. - W każdym kraju europejskim, może poza Francją i Irlandią, wskaźniki dzietności są znacznie niższe. W wielu krajach zbliżają się do 1. Takim krajem jest między innymi Polska, która w tej chwili zajmuje trzecie miejsce od końca w Unii Europejskiej ze wskaźnikiem 1,28 - mówi w Trójce dr Dorota Szelewa, politolożka i ekspertka w dziedzinie polityki rodzinnej.

Na decyzję o posiadaniu potomstwa wpływają nie tylko chęci potencjalnych rodziców, lecz także ich sytuacja bytowa i zawodowa oraz wsparcie ze strony władz. - Istotne są nie tylko pojedyncze działania państwa, lecz także cały system, długofalowość polityki i budowanie zaufania obywateli do skuteczności proponowanych działań - zauważa doradca podatkowy Joanna Narkiewicz-Tarłowska.

Co mogą zrobić władze, by zwiększyć wskaźnik dzietności Polek? Jak inne kraje europejskie "zachęcają" swoje obywatelki do podjęcia decyzji o poczęciu potomstwa i jak wspierają rodziny w wychowaniu dzieci? Jak proponowany przez rząd program 500+ zmieni polską politykę prorodzinną? O to wszystko pytamy w audycji "Klub Trójki".

***

Tytuł audycji: Klub Trójki  
Prowadzi: Dariusz Bugalski  
Goście: Joanna Narkiewicz-Tarłowska (doradca podatkowy, dyrektor zespołu ds. podatków pracowniczych PricewaterhouseCoopers), dr Dorota Szelewa (politolożka, ekspertka w dziedzinie polityki rodzinnej, prezeska Międzynarodowego Centrum Badań i Analiz - ICRA)  
Data emisji: 21.12.2015  
Godzina emisji: 21.07

iwo

Czytaj także

Spełnione marzenie o szkole idealnej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 22:00
Margaret Rasfeld stworzyła i prowadzi w Berlinie słynne gimnazjum ewangelickie. To szkoła, która nie naucza i nie poucza, lecz uczy: spełnione marzenie Janusza Korczaka o "Szkole życia".
rozwiń zwiń