Lwów i Ukraina we Wrocławiu - stolicy kultury

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 11:04
Kwiecień to symboliczny czas pomiędzy katolickimi Świętami Wielkanocy a prawosławną Paschą. Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016 - zaprezentuje wtedy współczesne oblicza Ukrainy.
Audio
  • Jan Niebudek opowiada m.in. o wydarzeniach w ramach Europejskiej Stolicy Kultury (EuranetPlus - Unia kultury/ Trójka)
Lwów
Lwów Foto: Dmitriy Vasilenko/flickr/CC BY 2.0

Po raz pierwszy w historii Europejskiej Stolicy Kultury miasto, które nie jest członkiem Unii Europejskiej, ma szansę zaistnieć tak szeroko w ramach projektu ESK. Poprzez sztukę i kulturę oraz bezpośrednie relacje międzyludzkie, organizatorzy wydarzenia chcą pokazać Ukrainę młodą, interesującą, żywiołową. O największych atrakcjach przedsięwzięcia mówił w swojej audycji Jan Niebudek.

***

Tytuł audycji: Euranet: Unia kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji: 24.03.2016
Godzina emisji:
9.50

ei/fbi

Czytaj także

ESK Wrocław 2016: jak kultura zmieni rzeczywistość wokół nas?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 03:26
- Europejska Stolica Kultury wyzwala niezwykłą energię miasta. Daje szansę do dyskusji i otwiera pola dla środowisk, które do tej pory nie rozmawiały o tym, czym jest kultura czy miasto - mówi menedżer kultury Marek Sztark.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ESK. Wrocław zawiązał koalicję z dawnymi konkurentami

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 15:44
Już od miesiąca jedna z europejskich stolic kultury (ESK) znajduje się we Wrocławiu. Wciąż żywa jest pamięć o rywalizacji o ten tytuł w Polsce, w której zwycięzca mógł być tylko jeden. Tym milej słyszeć o koalicji miast.
rozwiń zwiń