X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Za i przeciw Brexitu. Zdrowy eurosceptycyzm pomoże?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 16:24
- Zarówno dla UE, jak i Wielkiej Brytanii lepszym scenariuszem byłoby pozostanie Brytyjczyków we Wspólnocie, z drugiej jednak strony elity europejskie powinny zadać sobie pytanie, dlaczego tylu Brytyjczyków jest niezadowolonych z członkostwa - uważa politolog, dr Sergiusz Trzeciak. Co na temat Brexitu mają do powiedzenia jego zwolennicy?
Audio
  • Dyskusja wokół Brexitu. Czy Wielka Brytania powinna pozostać członkiem Unii Europejskiej? (Euranet/ Trójka)
Brytyjczycy w drodze do lokalu referendalnego
Brytyjczycy w drodze do lokalu referendalnegoFoto: EPA/HANNAH MCKAY

Po 43 latach obecności we Wspólnocie Europejskiej Wielka Brytania decyduje o pozostaniu lub wyjściu z Unii Europejskiej. Angielscy obywatele 23 czerwca głosują w sprawie swojej przynależności do Unii. Pierwsze wyniki referendum poznamy w piątek rano.

- Eurosceptycyzm był głęboko zakorzeniony od początku integracji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Brytyjczycy już w 1975 roku mieli swoje referendum odnośnie do członkostwa. Nie jest to nowy fenomen, a zdrowy eurosceptycyzm pomagał Wielkiej Brytanii w promowaniu swojej wizji Europy i miał przełożenie na to, jak kształtowała się integracja - uważa Agata Gostyńska-Jakubowska z think tanku Centre for European Reform.

W rozmowie wyjaśniliśmy, czy w przypadku Brexitu mieszkający w Wielkiej Brytanii Polacy musieliby opuścić Anglię i co najbardziej podsyca aspiracje zwolenników wyjścia z Unii Europejskiej. Mówiliśmy również o zaletach i wadach bycia wśród krajów Wspólnoty Europejskiej m.in. z polskiej perspektywy.

***

Tytuł audycji: Magazyn Europejski
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Marcin Pośpiech (relacja z Londynu dziennikarza Trójki), Agata Gostyńska-Jakubowska (think tank Centre for European Reform), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert do spraw marketingu politycznego, Collegium Civitas), Patryk Toporowski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), dr Katarzyna Pisarska (Europejska Akademia Dyplomacji), dr Przemysław Biskup (grupa badawcza Britannia, Uniwersytet Warszawski), dr Karolina Borońska-Hryniewiecka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 23.06.2016
Godzina emisji: 12.05

sm/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:Czytaj także

Czy wyjście Londynu ze Wspólnoty to koniec UE?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:00
Przywódcy państw Unii przez kilka dni debatowali nad ofertą, która zachęciłaby Brytyjczyków do pozostania we Wspólnocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjskie marzenia o niepodległości?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 11:50
"Dzień Niepodległości" - tak bulwarowy "The Sun" zatytułował dziś artykuł na swojej pierwszej stronie. - Brytyjczycy mają historyczną okazję, by uwolnić się od zgniatającej ich brukselskiej maszyny - mówi dziennikarz Trójki Marcin Pośpiech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto stoi za brytyjską kampanią referendalną?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 17:30
Brytyjczycy od 8.00 rano głosują w referendum unijnym. Prawo udziału w nim ma 46 i pół miliona obywateli brytyjskich, irlandzkich i państw brytyjskiej Wspólnoty Narodów zamieszkałych na Wyspach.
rozwiń zwiń