Powstał spisek, który ma powstrzymać Brexit?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 08:00
- Według "Daily Mail" część klasy politycznej Wielkiej Brytanii i Brukseli chce zatrzymać wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej - mówi Marcin Pośpiech, specjalny korespondent Trójki w Londynie.
Audio
  • Politycy Partii Pracy i Bruksela spiskują przeciwko Brexitowi? (EuranetPlus/Trójka)
Były Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair knuje spisek przeciwko Brexitowi?
Były Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair knuje spisek przeciwko Brexitowi?Foto: World Economic Forum/ Wikipedia/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Dziennik wskazuje kilku podejrzanych spisku, w tym byłego brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira. - "Daily Mail" ocenia, że gra toczy się o wybór na lidera Partii Pracy osoby proeuropejskiej, a później o wygranie wyborów. Ma to się stać zanim dojdzie do formalnego uruchomienia procedury wyjścia Wielkiej Brytanii - przytacza informacje zawarte w gazecie dziennikarz. Jeśli plan się powiedzie, nowy rząd ma zablokować procedurę wyjścia.

W brytyjskiej prasie pojawiło się też wiele analiz poświęconych wewnętrznej walce w Partii Konserwatywnej i w Partii Pracy. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Europejski przegląd prasy
Autor: Marcin Pośpiech (dziennikarz Trójki)
Data emisji: 27.06.2016
Godzina emisji: 7.52

pkur/ei


Czytaj także

"Wyjść albo nie wyjść z UE?” Historyczny wybór Brytyjczyków

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 19:50
Wynik referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE wpłynie na losy mieszkańców Zjednoczonego Królestwa i innych Europejczyków. W specjalnym wydaniu audycji ”Więcej świata” Agata Kasprolewicz pytała co sądzą na temat Brexitu, mieszkańcy Wysp i odkrywała ich motywacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co Brexit oznacza dla Europy i świata?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 09:15
O dalekosiężnych skutkach brytyjskiego głosowania opowie w Dwójce ekonomista Rafał Antczak, specjalista Deloitte Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit - co dalej, Europo?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 09:50
Porozmawiamy o konsekwencjach głosowania Brytyjczyków za Brexitem - dla Europy, Unii Europejskiej i relacji transatlantyckich.
rozwiń zwiń