X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Personel największym bólem polskiej służby zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 17:06
- Mamy najmniej wykwalifikowanego personelu medycznego w Unii Europejskiej, w tym lekarzy i pielęgniarek. Nasza sytuacja ulega znacznemu pogorszeniu i musimy mieć świadomość, że ten proces będzie narastał - podkreśla ekspert ds. zdrowia dr Jerzy Gryglewicz.
Audio
  • W jaki sposób można poprawić sytuację polskich pielęgniarek? (Europejski Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/ East News

Jednym z poważnych problemów Unii jest brak pielęgniarek. Już jest ich mało, a w przyszłości może ich być jeszcze mniej. Unijna średnia wynosi dziewięć pielęgniarek na tysiąc mieszkańców. W Polsce to... pięć.

- Pielęgniarek w naszym kraju brakuje. Każdy z byłych i obecnych ministrów zdrowia twierdzi, że jest to jeden z największych problemów naszego systemu ochrony zdrowia. Kłopotem jest nie tylko niedobór pielęgniarek, ale przede wszystkim ich wiek - komentuje dr Jerzy Gryglewicz.

W programie mówiliśmy o europejskich krajach, w których sytuacja w tym zakresie jest znacznie lepsza i wyjaśniliśmy, czego moglibyśmy się od nich nauczyć. Opowiadaliśmy o tym, jakie są w Polsce relacje lekarzy i pielęgniarek oraz czy istnieją sposoby na to, by je poprawić. Czy ranga tego zawodu wzrasta?

***

Tytuł audycji: Euranet Plus - Europejski Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Mariola Łodzińska (wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych), dr Jerzy Gryglewicz (ekspert do spraw zdrowia, Uczelnia Łazarskiego)
Data emisji: 11.07.2016
Godzina emisji: 21.07

sm/ei

Czytaj także

"Trzeba radykalnie zmienić politykę wobec pielęgniarek"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 18:37
Na 1000 mieszkańców w Szwajcarii przypada 16 pielęgniarek, w Niemczech 9, w Czechach 8. Unijna średnia to 9,8. W Polsce mamy ok. 5 pielęgniarek na 1000 mieszkańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajk pielęgniarek - jest szansa na przełom?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 14:30
W rozmowach strajkujących z pielęgniarek z Dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka i Ministrem Zdrowia trwa impas. Czy istnieje szansa na porozumienie? W audycji komentują tę sprawę zaproszeni przez Kuby Strzyczkowskiego eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka kłótnia o serce. Dlaczego przeszczep budzi kontrowersje?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 00:30
- Transplantacja do dziś jest cudem ratowania czyjegoś życia. Dzięki medycynie, dawcom i przeszczepom, każdy kto pracuje w transplantologii, dotyka mistyki - mówi Paweł Klikowicz z portalu dawca.pl.
rozwiń zwiń