X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co zmieni odejście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 18:22
- Muszę się zgodzić z premier Beatą Szydło, że fakt, iż Wielka Brytania odchodzi z Unii Europejskiej nie zmienia szerszej sytuacji geopolitycznej. Z perspektywy tego, że Ameryka się oddala od Europy bardzo ważne jest, by Anglia pozostała bliżej swojego kontynentu - mówi Paweł Świdlicki z Ośrodka Badawczego Open Europe.
Audio
  • Jaka będzie przyszłość Europy po Brexicie? (Europejski Klub Trójki)
Deszczowe chmury nad lipcowym Londynem. Za Brexitem w referendum zagłosowało 51,9 proc. wyborców, a 48,1 proc. za pozostaniem we Wspólnocie
Deszczowe chmury nad lipcowym Londynem. Za Brexitem w referendum zagłosowało 51,9 proc. wyborców, a 48,1 proc. za pozostaniem we WspólnocieFoto: EPA/ANDY RAIN

Miesiąc temu Brytyjczycy zadecydowali w referendum o wyjściu z Unii Europejskiej. Po tej wiadomości wiele elementów polityki europejskiej postawiono pod znakiem zapytania. - Unia Europejska w jakimś momencie przestała zajmować się wizją strategicznego rozwoju tej struktury, transnarodowej i bardzo oryginalnej, ciekawej analitycznie i poznawczo. Skoro pojawiły się wyjątki i wyłomy, to znaczyło to, że obie strony zainteresowane utrzymaniem euro i te sceptyczne, będą bacznie obserwowane przez wszystkich aspirantów do Unii Europejskiej oraz młode kraje członkowskie - mówi prof. Wawrzyniec Konarski.

W programie mówiliśmy o tym, co będzie dalej z językiem angielskim po wyjściu Wielkiej Brytanii i jak będzie się zmieniała pozycja krajów członkowskich. Czym jest eurokracja? Co sprawia, że jesteśmy w sytuacji klinczu? Jakie wyzwania stoją obecnie przed strefą euro? Czym ma być istota Unii Europejskiej? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus - Europejski Klub Trójki

Prowadzi: Dariusz Bugalski

Goście: prof. Wawrzyniec Konarski (politolog, Uniwersytet Jagielloński), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Paweł Świdlicki (Ośrodek Badawczy Open Europe)

Data emisji: 21.07.2016

Godzina emisji: 21.07

sm

Czytaj także

Czy wyjście Londynu ze Wspólnoty to koniec UE?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:00
Przywódcy państw Unii przez kilka dni debatowali nad ofertą, która zachęciłaby Brytyjczyków do pozostania we Wspólnocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pakt Amsterdamski: wizja europejskich miast

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 11:45
- Pakt Amsterdamski porusza kluczowe wyzwania współczesnych miast. Wnosi też nową jakość do wysoko postawionej europejskiej dyskusji miejskiej - mówi Marta Żakowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto stoi za brytyjską kampanią referendalną?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 17:30
Brytyjczycy od 8.00 rano głosują w referendum unijnym. Prawo udziału w nim ma 46 i pół miliona obywateli brytyjskich, irlandzkich i państw brytyjskiej Wspólnoty Narodów zamieszkałych na Wyspach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit, czyli sprzeciw wobec kosztów kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 16:27
Ponad milion Brytyjczyków podpisało się pod petycją do rządu o rozpisanie drugiego referendum w sprawie członkostwa Zjednoczonego Królestwa w UE. Petycję rozpatrzy w przyszłym tygodniu specjalna komisja parlamentarna.
rozwiń zwiń