X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie jest rozwiązanie kryzysu migracyjnego? I czy jest?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 11:43
Blisko rok temu kanclerz Angela Merkel powiedziała, że kryzys migracyjny to największe wyzwanie dla Europy. Większe niż kryzys finansowy czy Brexit. Jak diagnoza problemu wygląda dziś?
Audio
  • Dyskusja o kryzysie migracyjnym w Europie (Euranet Plus - Europejski Klub Trójki)
- Damy radę - przekonywała blisko rok temu Angela Merkel zapowiadając, że nie zmieni polityki otwartych drzwi wobec uchodźców. Jak aktualnie wygląda sytuacja?
- Damy radę - przekonywała blisko rok temu Angela Merkel zapowiadając, że nie zmieni polityki otwartych drzwi wobec uchodźców. Jak aktualnie wygląda sytuacja? Foto: PAP/EPA/VALDA KALNINA

Samo zjawisko oczywiście jest o wiele starsze. - Włosi alarmowali od wielu lat, że jest problem z dziesiątkami czy setkami tysięcy imigrantów, bo to głównie imigranci, a nie żadni uchodźcy. Ale to nikogo nie obchodziło, nikt nie mówił, że trzeba się dzielić, czy że jest jakaś odpowiedzialność europejska - stwierdził dziennikarz Jerzy Haszczyński.

Sytuację zmieniły m.in. doniesienia o kolejnych tragicznych utonięciach uciekinierów z Afryki. Opinią publiczną wstrząsnęło m.in. zdjęcie małego chłopca, którego ciało morze wyrzuciło na brzeg. Głos zabrała m.in. kanclerz Niemiec. - Angela Merkel podjęła decyzję o pomocy uchodźcom z powodów humanitarnych, ale i ekonomicznych - dodał Jerzy Haszczyński.

Patrycja Sasnal przyznała, że był to ważny politycznie moment. - Do sierpnia ubiegłego roku 450 tysięcy ludzi już było w Europie. Nawet jeżeli byli w Grecji czy we Włoszech, wiadomo było, że idą do Niemiec czy Szwecji. Zatem Angela Merkel antycypowała to, co się stanie. Wiedziała, że ci ludzie jadą po prostu do Niemiec. I w pewnym sensie była jedynym politykiem, który w tym momencie pokazał swoje przywództwo - przyznała ekspertka.

Od roku w Europie znacznie częściej słyszymy o solidarności europejskiej. Czy to rzeczywiście sposób na kryzys migracyjny? Czy wiązanie problemu uchodźców z niebezpieczeństwem zamachów jest uzasadnione? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus - Europejski Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: Patrycja Sasnal (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita"), Beata Płomecka i Wojciech Szymański (korespondenci Polskiego Radia)
Data emisji: 25.08.2016
Godzina emisji: 21.08

ei/mk

Czytaj także

Fala uchodźców i fala nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 19:00
W internecie nie brakuje pełnych nienawiści opinii na temat przybywających do Europy uchodźców. Agresja internautów skierowana jest jednak nie tylko przeciwko przybyszom, lecz także przeciwko tym, którzy nawołują, by pomagać uciekinierom z Bliskiego Wschodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rozumiemy Bliski Wschód? Czy boimy się Arabów?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 16:00
Skąd biorą się nasze przekonania na temat Bliskiego Wschodu? O to pytał w "Przyciasnym berecie" Marcin Gutowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważna pomoc dla ofiar przemocy wśród uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 20:59
- Zależy nam na tym, by również cudzoziemcy i uchodźcy, którzy są narażeni na przemoc w rodzinie, mogli zgłaszać takie przypadki - mówi Rafał Kostrzyński z Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.
rozwiń zwiń