Nowy Sad - Europejska Stolica Kultury nieco spoza?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 14:50
Nowy Sad w Serbii będzie Europejską Stolicą Kultury (ESK) w 2021 roku. Jak to możliwe, skoro państwo jest poza Unią Europejską?
Audio
  • Nowy Sad Europejską Stolicą Kultury (Euranet Plus - Unia kultury/ Trójka)
Nowy Sad to miasto nad Dunajem, w północnej Serbii. Stolica okręgu autonomicznego Wojwodina, ważne centrum gospodarcze i kulturalne
Nowy Sad to miasto nad Dunajem, w północnej Serbii. Stolica okręgu autonomicznego Wojwodina, ważne centrum gospodarcze i kulturalneFoto: Goran.Smith2 - en:Image:Most Slobode 1.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1889549

Serbia należy do programu Kreatywna Europa. I to wystarczyło, by mogła ubiegać się o wyróżnienie tytułem ESK. Program Nowego Sadu na ESK zatytułowany jest "Cztery nowe mosty". Co kryje się od tym określeniem? Między innymi o tym mówił w swojej audycji Jan Niebudek, który tłumaczył także na czym polega wyjątkowość miasta nazywanego "Atenami Serbii".  

***

Tytuł audycji: Euranet: Unia kultury
Autor: Jan Niebudek
Data emisji:
21.10.2016
Godzina emisji:
9.40

ei

Czytaj także

We Wrocławiu Japonia w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 14:31
Wrocław ma wiele propozycji kulturalnych na najbliższe tygodnie. Miłośników kultury japońskiej powinien zainteresować program tegorocznej edycji Avant Art Festivalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miesiąc europejskiego teatru we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 10:10
Eugenio Barba, Peter Brook, Tadashi Suzuki, Theodoros Terzopoulos - między innymi oni zaprezentują spektakle już docenione, jak i premiery oraz koprodukcje przygotowane z okazji Europejskiej Stolicy Kultury.
rozwiń zwiń