Słońce w Madrycie lekiem na... Brexit

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 11:50
- Hiszpania liczy, że słońcem zarobi na Brexicie. Jak podaje dziennik ekonomiczny "Expansión", administracja Madrytu uważa, że dzięki rozwodowi Wielkiej Brytanii z Unią, zachęci wiele firm do przeprowadzki z Londynu właśnie do Madrytu. A wszystko przez słońce - mówi Ewa Wysocka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Alexas_Fotos/CC0 Public Domain/FAQ/pixabay

Korespondentka Polskiego Radia w Barcelonie tłumaczy, że Madryt ma być lepszy od Frankfurtu, Paryża czy Warszawy dlatego, że słońce świeci w stolicy Hiszpanii aż przez 2600 godzin rocznie. - Do tego miasto oferuje nieruchomości w sensownej cenie i bardzo elastyczne prawo pracy - dodaje Ewa Wysocka.

Zapraszamy do wysłuchania przeglądu hiszpańskiej prasy, w którym była mowa także o przewidywaniach dotyczących reformy podatkowej Unii Europejskiej.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - europejski przegląd prasy
Autor: Ewa Wysocka (korespondentka Polskiego Radia w Barcelonie)
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 7.50

fbi/mk

Czytaj także

Brexit: na co liczą Hiszpanie?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 15:52
Zbliża się 23 czerwca. To data brytyjskiego referendum. Dzisiejsza prasa hiszpańska publikuje sondaże dotyczące wyników głosowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania nie dostanie europejskich funduszy?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 12:00
W Hiszpanii przedłuża się impas polityczny. W piątek parlament po raz kolejny odrzucił kandydaturę Mariano Rajoya na premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia wsparła nieużywane porty w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 14:00
Jak donosi hiszpański dziennik "ABC", sędziom Europejskiego Trybunału Obrachunkowego nie podoba się wsparcie, jakiego Unia Europejska udzieliła portom. - Zakwestionowano ich opłacalność i wiarygodność - informuje korespondentka Polskiego Radia Ewa Wysocka.
rozwiń zwiń