X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego Europa skręca w prawo?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 13:30
W Europie zyskuje skrajna prawica. Coraz więcej szans na wygraną w wyborach mają francuski Front Narodowy, holenderska Partia Wolności czy Liga Północna we Włoszech.
Audio
  • Dlaczego Europa skręca w prawo? (Magazyn europejski/Trójka)
Która opcja polityczna wygra w krajach Unii Europejskiej?
Która opcja polityczna wygra w krajach Unii Europejskiej?Foto: Glow Images/East News

- Wiele ostatnich decyzji wyborczych w Europie i USA to czerwona kartka dla obecnych elit. Jeżeli zignorują one te sygnały, to spośród m.in. sił prawicowych wydrębnią się grupy, które będą kwestionowały cały system - uważa politolog Sergiusz Trzeciak.

Zdaniem Grzegorz Lewickiego z Fundacji Pułaskiego konieczna jest reforma UE. - W pierwszej kolejności należałoby zrewidować wartości, na których opiera się Unia. Trzeba zmienić politykę dotyczącą migracji i wzmocnić politykę obronną i zagraniczną - twierdzi gość Kuby Strzyczkowskiego.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ścierają się opinie słuchaczy i ekspertów.

***

Tytuł audycji: Magazyn Europejski
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych), Adam Grzelak (analityk 4P Research Mix), Wojciech Szymański (korespondent Polskiego Radio w Berlinie), Sergiusz Trzeciak (politolog), Łukasz Jurczyszyn (PISM), Grzegorz Lewicki (Fundacja Pułaskiego), Kuba Witkowski (Polskie Radio)
Data emisji:
24.11.2016
Godzina emisji:
12.05

mp/fbi

Oto wyniki sondy, przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Uchodźcy w Europie - rośnie kryzys, rosną obawy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 14:28
W Europie narastają nastroje antyimigranckie. Zwolenników zdobywają radykalne organizacje narodowościowe, a poprawni dotąd politycy wyrażają coraz bardziej ostre i odważne opinie. Czy Europa ma szansę na zażegnanie kryzysu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między rozpadem a odrodzeniem. Czy Unii potrzebni są nowi członkowie?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 18:34
Czy rozszerzanie Unii Europejskiej o nowe kraje to propozycja wskakiwania na tonący okręt? Zdania na ten temat są podzielone. - Włączenie do wspólnoty niektórych państw bałkańskich to ważny element polityki stabilizacyjnej Unii w tym regionie - uważa ekonomistka, dr Katarzyna Pisarska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie jest rozwiązanie problemu migrantów w UE?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 14:30
W poniedziałek w Calais rozpoczęła się likwidacja nielegalnego miasteczka imigrantów zwanego "dżunglą". Koczuje tam 7 tysięcy ludzi.
rozwiń zwiń