X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Integrować czy nie? Dylematy rodziców niepełnosprawnych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 01:23
- Jeśli dzieci nie będą się kontaktowały z osobami z niepełnosprawnościami, to w dorosłym życiu nie będą wiedziały, jak się w ich obecności zachować - mówi dr Paweł Kubicki, ekspert Szkoły Głównej Handlowej.
Audio
  • Jak Unia Europejska wspiera rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi? (Europejski Klub Trójki)
Integrować czy nie? Dylematy rodziców niepełnosprawnych dzieci
Foto: Érre Ortega via Foter.com / CC BY-ND

- Tam, gdzie jest to możliwe, polecałbym edukację włączającą, bo ułatwia to zmianę postaw społecznych wobec niepełnosprawności, również wejście tych osób na rynek pracy, akceptację i ułatwia im życie codzienne - uważa dr Kubicki.

Innego zdania jest Ewa Suchcicka, według której do kwestii bardzo indywidualnych należy zaliczyć to, czy niepełnosprawni powinni przebywać z innymi dziećmi, bo nie każdy może się okazać na to gotowy. - W wielu państwach, tak jak w Polsce, jest szkolnictwo specjalne i są określone grupy niepełnosprawnych, którzy się tam czują dobrze i nie jest to getto - mówi Ewa Suchcicka, prezes Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa BARDZIEJ KOCHANI.

W audycji korespondenci Polskiego Radia, m.in. z Berlina i z Paryża wyjaśnili, jak w krajach, w których przebywają wygląda wsparcie rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi.

***

Tytuł audycjiEuranet Plus - Europejski Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: dr Paweł Kubicki (ekonomista, Szkoła Główna Handlowa), Ewa Suchcicka (prezes Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa BARDZIEJ KOCHANI), Wojciech Szymański (korespondent Polskiego Radia z Berlina), Marek Brzeziński (korespondent Polskiego Radia z Paryża)
Data emisji: 5.12.2016
Godzina emisji: 21.09

sm/ei

Czytaj także

Problemy Unii Europejskiej. Realne czy kreowane?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 10:38
W "Europejskim Klubie Trójki" zastanawialiśmy się nad tym, czy Unia faktycznie jest teraz na rozdrożu, czy raczej to politycy i komentatorzy tworzą taką atmosferę. Na ile realne są zatem unijne tarapaty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak będzie wyglądać Wielka Brytania po Brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 09:20
Są takie momenty w historii, do których regularnie wracamy. Mijają lata, a one ciągle są z nami. Końcówka czerwca 2016 roku to będzie taki czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Unia idzie na wojnę z amerykańskimi korporacjami?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 12:18
- Tak można by było wnioskować po ostatnich decyzjach Komisji Europejskiej - przyznała korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
rozwiń zwiń