Jak w praktyce będzie wyglądał Brexit?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 13:00
- Premier Theresa May przedstawia dziś swój plan wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jej koncepcja obejmuje 12 punktów - mówi korespondent Polskiego Radia Adam Dąbrowski.
Audio
  • (EuranetPlus - Europejski przegląd prasy/Trójka)
Teresa May podczas swojego przemówienia nt. Brexitu, 17 stycznia 2017
Teresa May podczas swojego przemówienia nt. Brexitu, 17 stycznia 2017Foto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA / POOL

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May po raz pierwszy od objęcia urzędu pół roku temu ma dzisiaj podać więcej szczegółów na temat wystąpienia kraju z Unii Europejskiej. Z przecieków, publikowanych na Wyspach od soboty, rysuje się plan zakładający, że kraj przestałby być członkiem Wspólnego Rynku. W Wielkiej Brytanii ten scenariusz jest określany jako "twardy Brexit".

Także w dniu przemówienia premier w brytyjskich gazetach dominuje temat Brexitu. "Nowa, wolna Brytania" - to tytuł na okładce dzisiejszego "Daily Mail". "Nareszcie wiadomość, na którą czekaliśmy"- dodaje "Daily Express". Dziennik "I" ogłasza "pełną separację". "Ta przemowa zachwyci posłów eurosceptycznych" - przewiduje natomiast lewicowy "Guardian".

Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Europejski przegląd prasy
Autor: Adam Dąbrowski (korespondent Polskiego Radia w Londynie)
Data emisji: 17.1.2017
Godzina emisji: 7.50

IAR/fbi

Czytaj także

Brytyjczyk biedniejszy po Brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 11:50
- Przeciętna brytyjska rodzina zbiednieje już w przyszłym roku - wynika z raportu National Institute of Economy and Social Research.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyn o słowach premier Szydło: konstruktywny głos

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 14:00
- Otwieramy nowy rozdział we współpracy z Wielką Brytanią - powiedziała premier Beata Szydło, która w poniedziałek w Londynie bierze udział w polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych.
rozwiń zwiń