X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto straci i co straci na Brexicie?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 14:09
Niemiecka gospodarka ma się bardzo dobrze. To zapewne pozwala kanclerz Angeli Merkel z optymizmem spojrzeć na wybory do Bundestagu, które zaplanowano na 24 września.
Audio
  • Kto straci i co straci na Brexicie? (Euranet Plus - Za, a nawet przeciw/Trójka)
Jaki będzie praktyczny wymiar wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
Jaki będzie praktyczny wymiar wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej? Foto: pixabay/Elionas2

To, co niepokoi, to Brexit, czyli spodziewane wyjście Wielkiej Brytanii z Unii. Być może nieco przesunięte w czasie, bo brytyjski Sąd Najwyższy orzekł, że potrzebna jest jednak zgoda Izby Gmin i Izby Lordów.

- Wyjście Wielkiej Brytanii nie będzie korzystne ani dla niej samej, ani dla Unii Europejskiej. Brexit oznacza obustronne osłabienie potencjału - mówi Rafał Dymek z Fundacji Schumana.

Zgadza się z tym zdaniem Cezary Mech, ekonomista i były wiceminister finansów. - Unia - jako całość - będzie odczuwać w przyszłości skutki Brexitu. Zostanie utracony m.in. rynek zbytu w Wielkiej Brytanii, a Unia miała bardzo korzystny bilans handlowy z Brytyjczykami - dodaje.

Czy słuchacze mają podobne zdanie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Kazimierz Wójcicki (Uniwersytet Warszawski), dr Katarzyna Pisarska (Europejska Akademia Dyplomacji), Rafał Dymek (Fundacja Schumana), Cezary Mech (ekonomista, były wiceminister finansów), Łukasz Walewski (dziennikarz Polskiego Radia), Kuba Witkowski (dziennikarz Polskiego Radia) 
Data emisji:
26.01.2017
Godzina emisji:
12.07

mp/fbi

Oto wyniki sondy, przeprowadzonej w czasie audycji:


Czytaj także

Monako czy Szwecja? Podatki a rozwój i szczęście mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 00:58
- Gdy są wysokie podatki, to państwo osiąga duże wpływy i można z nich fundować różnego rodzaju świadczenia. Podatki uszczuplają jednak dochody obywateli, więc jeśli są niższe, to zamożność jest większa i sprzyjają rozwojowi gospodarczemu - mówi analityk Roman Przasnyski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Europa skręca w prawo?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 13:30
W Europie zyskuje skrajna prawica. Coraz więcej szans na wygraną w wyborach mają francuski Front Narodowy, holenderska Partia Wolności czy Liga Północna we Włoszech.
rozwiń zwiń